OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

PIĘĆ SEKUND NA DECYZJĘ

W dniu 8 sierpnia 2018 roku w bydgoskim Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży został zorganizowany dzień z planszówkami. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach akcji LATO OHP, we współpracy ze specjalistą ds. rozwoju zawodowego i doradcą zawodowym z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej. Zajęcia były zaplanowane dla młodzieży z bydgoskiej placówki usamodzielnienia i świetlic środowiskowych.

Wakacje to czas relaksu, ale również czas weryfikacji wyborów zawodowych. Naprzeciw temu wyzwaniu stanęli pracownicy CEiPM organizując dzień z planszówkami. Uczestnicy dowiedzieli się o możliwościach edukacyjnych oraz o testach predyspozycji i zainteresowań zawodowych. Filmik edukacyjny prezentujący grupy zawodowe był wstępem do prowadzenia dyskusji o trafności wyborów zawodowych. W nawiązaniu do niego młodzież dowiedziała się, jakie kompetencje, umiejętności zawodowe i miękkie potrzebne są do wykonywania zawodów.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, że gry planszowe stają się doskonałym narzędziem do weryfikacji umiejętności niezbędnych między innymi w planowaniu, logistyce, zarządzaniu, spostrzegawczości, komunikacji, rywalizacji czy motywacji. Grając w przygotowane gry, takie jak „5 Sekund” czy „Dixit” mieli możliwość praktycznej obserwacji swoich zachowań w sytuacjach wymagających kreatywności czy radzenia sobie z presją czasu.

Zdolność do szybkiej analizy sytuacji i podejmowania decyzji oraz umiejętność elastycznego podejścia do zadania to cechy, którymi powinien charakteryzować się wg pracodawców wartościowy kandydat do pracy. Można je rozwijać pobudzając w tym kierunku swoją aktywność właśnie przez gry logiczne i symulacyjne.

Doskonała atmosfera podczas spotkania oraz zaangażowanie i duża aktywność uczestników pozwala założyć, że tego typu przedsięwzięcia będą częściej organizowane.

f41 f42
   

                                                          

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007