OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WAKACYJNE TARGI PRACY I PIKNIK RODZINNY W GOLUBIU-DOBRZYNIU

W sobotę 19 sierpnia br. na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej w Golubiu-Dobrzyniu odbyły się Targi Pracy i Piknik Rodzinny  organizowany przez Centrum Edukacji    i Pracy Młodzieży OHP w Toruniu i Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Golubiu-Dobrzyniu. Targi były także okazją do obchodów 5-lecia powołania PPP w Golubiu-Dobrzyniu, który został utworzony w ramach realizacji projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”.

Uroczystego otwarcia targów dokonała Wojewódzki Komendant OHP Małgorzata Taranowicz. Obecni na nim byli: Starosta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego Andrzej Okruciński, Dyrektor PUP w Golubiu-Dobrzyniu Jarosław Zakrzewski, Przewodniczący Powiatowej Rady Rynku Pracy Jan Lewandowski, Dyrektor MOPS w Golubiu-Dobrzyniu Beata Meredyk – Chlebowska i Kierownik GOPS w Golubiu-Dobrzyniu Daniela Kaleta.

Podczas wydarzenia zwiedzający mieli możliwość bezpośredniego spotkania z pracodawcami i doradcami zawodowymi. Odbyły się też liczne zawody i konkursy dla najmłodszych, a także loteria fantowa dla dzieci do 15 r.ż. oraz od 15 do 25 r.ż. Chętni mogli skorzystać ze strefy malucha- malowanie twarzy, układanie puzzli, łamigłówki, kolorowanki czy też własnoręczne wykonanie biżuterii. Wszyscy zwiedzający mieli szansę poznać ofertę OHP i zarejestrować się w bazie klientów lokalnego punktu. W trakcie targów swoje usługi prezentowali także wychowawcy z OSiW w Grudziądzu i 2-4 ŚHP  w Toruniu, prowadzący akcję rekrutacji do jednostek opiekuńczo-wychowawczych.

W trakcie otwarcia targów Wojewódzki Komendant OHP Małgorzata Taranowicz przekazała  informację dotyczącą wsparcia przez Kujawsko-Pomorską Wojewódzką Komendą OHP w Toruniu akcji Komitetu Społecznego „Solidarni z poszkodowanymi” powołanego przez powiat tucholski w ramach pomocy poszkodowanym w trakcie nawałnic, które przeszły w ostatnim czasie nad Polską. Uczestnicy targów otrzymali szczegółową informację w jaki sposób i gdzie można przekazywać dary i darowizny dla poszkodowanych. Już w trakcie imprezy firma Pflegen mit Herzen 24 zadeklarowała  pomoc rzeczową.

Podczas imprezy swoją ofertę przedstawili: FlexHR Doradztwo Personalne, InterKadra   Sp.    z o.o., GoodJob, Pflegen mit Herzen24, Lokalna Grupa Działania „Dolina Drwęcy”, Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Grudziądzu i 2-4 ŚHP w Toruniu.

Pokaz pierwszej pomocy i sprzętu strażackiego przeprowadziła załoga jednostki ratowniczo-gaśniczej  Powiatowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu. Mogliśmy także obejrzeć dynamiczne, pełne zwrotów akcji pokazy Dobrzyńskiej Grupy Patriotyczno-Militarnej  z Golubia-Dobrzynia.

Dla odwiedzających przygotowano darmowy poczęstunek w postaci grilla i  wiejskiego stołu oraz okolicznościowy tort ufundowany przez Cukiernię AND-MARIA z Rogówka.

Patronatem honorowym objęli wydarzenie: Starosta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego  Andrzej Okruciński, który był jednocześnie głównym fundatorem nagród oraz Burmistrz Miasta Golub-Dobrzyń Pan Mariusz Piątkowski.  Patronat medialny objęło Radio PIK oraz Tygodnik CGD

Sponsorami wydarzenia były firmy: Zakład Masarski Romanowscy Mileszewy, Piekarnia Rumińscy z Głogowa, Cukiernia Małgosia z Golubia-Dobrzynia, Firma BioFood  z Ciechocina, Dionizja Sp. z o.o. (Intermarche Golub-Dobrzyń), PESO Sp. z o.o. (Bricomarche Golub-Dobrzyń), Fines- operator bankowy, Bank BGŻ BNP PARIBAS, Drukarnia Novel z Golubia-Dobrzynia, Partner XXI Kleks z Torunia.

z1 targi Dyrektor CEiPM w Toruniu Beata Polkowska wita zaproszonych gości – od prawej: Andrzej Okruciński starosta powiatu golubsko-dobrzyńskiego, Jarosław Zakrzewski dyrektor PUP w Golubiu-Dobrzyniu, Jan Lewandowski Przewodniczący Powiatowej Rady Rynku Pracy, Małgorzata Taranowicz Wojewódzki Komendant OHP w Toruniu, Beata Meredyk- Chlebowska dyrektor MOPS w Golubiu –Dobrzyniu i Daniela Kaleta kierownik GOPS w Golubiu-Dobrzyniu.
z2 targi Starosta powiatu golubsko-dobrzyńskiego wręcza list gratulacyjny.
z3 targi List gratulacyjny z okazji V-lecia PPP w Golubiu-Dobrzyniu.
z4 targi Krojenie okolicznościowego tortu.
z5 targi Uczestnicy targów.
z6 targi Pokaz pierwszej pomocy przy udziale straży pożarnej.
z7 targi Strefa dziecka, wykonywanie biżuterii.
z8 targi Strefa dziecka, układanie puzzli na czas.
z9 targi Strefa dziecka, konkurs rysunkowy.
z10 targi Przeciąganie liny.
z11 targi Pokaz grupy militarnej.
z12 targi Wojewódzki Komendant OHP Małgorzata Taranowicz z pracownikami OSiW w Grudziądzu.
z13 targi Wojewódzki Komendant OHP wręcza nagrodę uczestnikowi konkursu.
z14 targi Dyrektor CEiPM Beata Polkowska wręcza nagrodę uczestnikowi loterii fantowej w kategorii do 15 r. ż.
z15 targi Spotkania z pracodawcami.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007