OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

POSTAW NA KOSMETOLOGIĘ DIETETYKĘ LUB WIZAŻ

W dniach od 8-14 sierpnia 2018 doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Chełmnie zrealizował w ramach Akcji Lato autorski program „Postaw na kosmetologię, dietetykę lub wizaż”.

Program ten skierowany był do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Zajęcia odbywające się w formie warsztatów rozwijały umiejętności społeczne oraz zainteresowania kosmetologią, dietetyką, zdrowym żywieniem i wizażem.

W programie brały udział uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Chełmnie  (ostatnie klasy gimnazjalne) oraz Zespołu Szkół nr 2 w Chełmnie. Pierwsze dwa dni warsztatów poświęcone były zagadnieniom edukacji w zawodzie kosmetologa, stylizacji paznokci, rodzajów manicure,  pielęgnacji różnych typów cery i zasad makijażu. Pierwszy dzień zajęć dotyczył sztuki makijażu, wizażu i określenia typu urody. Stylistka Sylwia Maron dokonała krótkiej charakterystyki typów urody oraz odpowiadających im kolorów, określiła także indywidualnie typy urody uczestniczek i wykonała pokazowy makijaż dzienny. W dniach 9-10.08.2018 studentka 5 roku Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy Kamila Rejniak zapoznała uczestniczki z warunkami i realiami studiów w kierunku kosmetologii, technikami zdobień paznokci i wykonania japońskiego manicure. Wszystkie uczestniczki warsztatów skorzystały z nieodpłatnego zabiegu odżywiającego dłonie z wykorzystaniem ciepłej parafiny kosmetycznej, 3 uczestniczki zdecydowały się także na wykonanie maseczki nawilżającej z alg. Zajęcia warsztatowe w dniu 13 lipca dotyczyły przedsiębiorczości, kosmetyczka Iwona Benke zapoznała uczestniczki z plusami i minusami prowadzenia własnej działalności gospodarczej w zakresie kosmetologii. W trakcie zajęć jedna z uczestniczek była prezenterką wykonywanego przez Panią Iwonę makijażu letniego. W ostatnim dniu odbyło się spotkanie z dietetykiem i właścicielem 2 chełmińskich restauracji Chlebem i Solą oraz Pizza i Wino Panem Michałem Lorbieckim, który omówił zagadnienia zdrowego żywienia, dostosowania diety do wieku, zapotrzebowania organizmu i dostępności zdrowych produktów. Podczas cyklu zajęć grupowych z   doradcą zawodowym Barbarą Dziubak młodzież rozwijała umiejętności twórczego myślenia i pracy w grupie kreując nowe, oryginale stroje z niepotrzebnych, starych ubrań. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zajęcia z  autoprezentacji i komunikacji społecznej oraz przedsiębiorczości. Sponsorami wspierającymi realizację programu były lokalne firmy Hurtownia Artykułów Spożywczych  ADAST w Chełmnie oraz Restauracja PIZZA i WINO, które ofiarowały słodycze i napoje i przekąski dla uczestniczek. Dodatkową atrakcją w dniu zakończenia programu była wizyta w ww. restauracji, gdzie otrzymaliśmy poczęstunek w postaci dietetycznej pizzy i napojów. Realizatorom programu, wszystkim trenerom i sponsorom serdecznie dziękujemy za wsparcie i okazaną bezinteresowną pomoc.                                       

POST2 POST1

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007