OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

REGION PEŁEN ATRAKCJI – PODSUMOWANIE SIERPNIA

W minionym miesiącu w naszym regionie miało miejsce wiele atrakcyjnych wydarzeń. Akcja Lato była świetną okazja do alternatywnego sposobu spędzania wolnego czasu dla mieszkańców Bydgoszczy, Nakła, Świecia, Inowrocławia i nie tylko.

W bydgoskim Centrum Edukacji i Pracy odbyły się m.in. giełdy pracy. Jedna z nich dotyczyła zatrudnienia osób zainteresowanych pracą w branży spożywczej, zaś druga dla inwentaryzatorów. Podczas  spotkań uczestnicy giełd mieli okazję zapoznać się z ofertą pracodawców,  CEiPM oraz Hufca Pracy w Bydgoszczy. Pośrednik Pracy opowiedziała o działalności naszych instytucji, programach, projektach oraz o możliwości niesienia pomocy poszkodowanym w wyniku nawałnicy.

Ponadto w murach bydgoskiego CEiPM-u odbywały się regularnie zajęcia w ramach programu  „Lekcja Relaksu”. Podczas tych zajęć każdy z uczestników miał okazję narysować swoje własne mandale, zapoznał się w technikami relaksacyjnymi, wyciszyć siebie oraz poznać wiele zapachów podczas zajęć z aromaterapii. Okazały się one ciekawą, a także nietypową formą relaksu.

Z wielkim zaangażowaniem pracowali nasi doradcy zawodowi i specjalista ds. rozwoju zawodowego.  Uczestniczyli przy naborze i rekrutacji do Hufca Pracy, przeprowadzali rozmowy doradcze, testy predyspozycji zawodowych oraz pomagali przy wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej oraz zawodowej. 

Ponadto doradca zawodowy z bydgoskiego Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej była współorganizatorką dwóch imprez. Pierwszą był Festyn Rodzinny dla mieszkańców i działkowiczów w Prosperowie. Drugą ważną imprezą w sierpniowym kalendarium był Piknik integracyjny „Drzwi Otwarte” współorganizowany przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Nakle nad Notecią, Hufiec Pracy w Bydgoszczy oraz Starostwo Powiatowe  i  Środowiskowy Dom Samopomocy w Nakle.

Nakielska młodzież nie mogła narzekać na nudę. W MCK zorganizowano warsztaty kreatywnego pisania, oraz twórczego myślenia.  Uczestnicy spotkania jedynie z użyciem słomek  i nożyczek tworzyli 70 cm budowle oraz przechodzili przez kartkę papieru. Jak? Dzięki kreatywnemu myśleniu.

Inowrocław to zagłębie giełd pracy – nie tylko tych standardowych, ale także plenerowych - w samym centrum miasta.  Za zgodą Prezydenta Miasta Inowrocławia odbyło się spotkanie z pracodawcą na leżakach. Innowacyjny i ciekawy sposób na poznanie pracodawcy, dający poczucie swobody i większej pewności siebie w rozmowie. W sierpniu trwał również kurs na koparko- ładowarki.

Natomiast w MCK w Świeciu odbyły się bezpłatne zajęcia z wizażu pn. „Piękna latem” , w trakcie których uczestniczki szkolenia nauczyły się określać typ swojej urody i cery, poznały sposoby dbania o skórę, oraz nauczyły się jak prawidłowo aplikować kosmetyki.  Oprócz tego propozycją zdobycia nowych umiejętności dzięki MCK Świecie były kursy w zawodach: nowoczesny sprzedawca z obsługą komputerowych programów handlowych oraz spawacz metodą Mag i Tig.

Zdecydowanie był to miesiąc pełen atrakcji, który obfitował w wiele ciekawych propozycji, lecz to nie koniec Akcji Lato. 

REG2 W czasie warsztatów, powstały takie budowle – z samych słomek, bez użycia kleju, taśmy.
REG3 Uczestniczki Lekcji Relaksu.
REG4 W czasie warsztatów, powstały takie budowle – z samych słomek, bez użycia kleju, taśmy.
REG1 Doradca zawodowy podczas rozmowy z uczestnikami festynu.
reg5 Pracownicy Młodzieżowego Centrum Kariery w Inowrocławiu podczas rozmowy z reporterem Radia PIK.
REG6 Doradca zawodowy MCK wraz z uczestnikami spotkania.
REG7 Pośrednik pracy podczas Giełdy Pracy opowiada o działalności OHP.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007