OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

STRZELECKIE  ZAPRZYSIĘŻENIE

Dnia 27 sierpnia w Toruniu odbyło się uroczyste zaprzysiężenie członków Związku Strzeleckiego „Strzelec” im. Józefa  Piłsudskiego. Wśród członków Strzelca są uczestnicy Środowiskowego Hufca Pracy w Toruniu.

Była to już trzecia tura zaprzysiężenia. Pomysłodawcą utworzenia Jednostki Strzeleckiej w Toruniu a także jej dowódcą jest Adam Ślusarski,  na co dzień redaktor Telewizji Trwam.

Uroczystości uświetnili: Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramalu, toruński radny - Karol Maria Wojtasik, komendant Związku Strzeleckiego "Strzelec" w Rzeszowie - Marek Matuła, przedstawiciel Wojewódzkiego Komendanta OHP – koordynator ds. kształcenia i wychowania Małgorzata Tokarska oraz p.o. Komendant ŚHP w Toruniu Kamila Jabłońska.

Młodzi ludzie złożyli uroczyste Przyrzeczenie Strzeleckie  na Sztandar Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Zaproszeni goście pogratulowali młodzieży patriotycznej postawy oraz zwrócili uwagę na wagę zobowiązania które podjęli wstępując w szeregi związku.

Dzięki współpracy z Wojewódzką Komendą OHP „Strzelcy” korzystają z możliwości organizowania na terenie hufca swoich spotkań.  

STRZ5 Młodzi ludzie złożyli uroczyste Przyrzeczenie Strzeleckie  na Sztandar Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
STRZ2 Uroczystość uświetnili znamienici goście.
STRZ3 Do jednostki zrekrutowano młodzież toruńskiego hufca
STRZ6 Pomysłodawcą utworzenia Jednostki Strzeleckiej w Toruniu a także jej dowódcą jest Adam Ślusarski,  na co dzień redaktor Telewizji Trwam.
   

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007