OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

PRACA W  FUNDACJI

Dnia 19 września 2018 r. pośrednik pracy Młodzieżowego Centrum Kariery w Świeciu przy współpracy z Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Świeciu zorganizowali spotkanie z Prezesem Fundacji Makowo. Na wydarzenie zostali zaproszeni uczniowie z lokalnych szkół ponadgimnazjalnych w Świeciu.

Młodzież miała świetną okazję dowiedzieć się na czym polega praca w fundacji, komu udzielana jest pomoc, jakie dokładnie formy wsparcia oferuje fundacja  oraz w jaki sposób można zostać wolontariuszem. Uczestnicy z zainteresowaniem obejrzeli prezentację przygotowaną przez Panią Prezes Anitę Zaremba – Szydeł. Na prezentacji pokazano efekty prac wolontariuszy. Uczniom zaimponował fakt, iż praca fundacji jest popierana nie tylko przez lokalną społeczność, firmy, władze miasta, ale także przez artystów znanych w całym kraju.

Pani prezes zaznaczyła fakt, że „Celem fundacji jest wywołanie uśmiechu i radości  na twarzach dzieci ponieważ  to ogromna wartość i fajna sprawa, zarówno dla potrzebujących jak i dla darczyńców”. Po spotkaniu część młodzieży z ogromnym entuzjazmem zaproponowała chęć współpracy z fundacją poprzez wolontariat.

Ponadto lokalna młodzież została zapoznana z działalnością świeckiego MCK – pośrednik pracy przekazała informacje na temat aktualnych wydarzeń, ofert pracy, projektów realizowanych przez Ochotnicze Hufce Pracy oraz na temat bezpłatnych szkoleń dla zainteresowanych do 25 roku życia. Istotną informacją, która została przekazana młodzieży to możliwość szkolenia się w ramach Ginących Zawodów.

PF 2 Prezes Fundacji Makowo w trakcie wydarzenia.

 

 

 

 

  

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007