OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

PRZYJAŹŃ POLSKO – LITEWSKA

W dniach 10-14 września 2018 r. ośmioro uczestników z Hufca Pracy w Inowrocławiu i Hufca Pracy we Włocławku wraz z dwójką wychowawców uczestniczyli w międzynarodowej wymianie młodzieży pod nazwą ,,Zdrowy ja – zdrowy świat”
na Litwie. Koordynatorem projektu dofinansowanego w ramach Polsko – Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży była szkoła Vsl Kretingos Technolologijos ir Verslo Mokykla a partnerem Kujawsko – Pomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Toruniu.

Przez pięć dni młodzież aktywnie brała udział w cyklu zajęć związanych z tematyką wymiany. Uczestnicy dowiedzieli się jak należy się odżywiać, żeby być zdrowym i szczęśliwym człowiekiem bez względu na wiek. Praca zespołowa w grupach polsko – litewskich zaowocowała nie tylko ciekawymi, kreatywnymi pracami w postaci plakatów, ale zintegrowała młodzież z obu krajów. Podczas wieczoru polskiego i litewskiego młodzi ludzie zaprezentowali swoje kraje i regiony z których się wywodzą. Uczestnicy podzielili się swoimi pasjami i zainteresowaniami. Poznali swoje gusta kulinarne jak i muzyczne. Okazało się, że łączy ich dużo więcej niż mogłoby się początkowo wydawać. Młodzi ludzie mogli wziąć udział
w zajęciach relaksacyjnych z jogi i nauce nordic walking zgodnie twierdząc, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Nie zabrakło także atrakcyjnych wycieczek do nadmorskich miejscowości takich jak Palanga, gdzie mogli zwiedzić przepiękne Muzeum Bursztynu oraz Muzeum Morza w Kłajpedzie. Dzięki udziałowi w przedsięwzięciu uczestnicy mieli okazję nie tylko lepiej poznać kulturę  i tradycje sąsiedniego kraju, ale również zobaczyć urocze zakątki przepięknej Litwy. Podczas wyjazdu nie zabrakło humoru, dobrej zabawy, ale i wielu wzruszeń, które pozostaną w naszych sercach i wspomnieniach. Spędzony wspólnie czas na długo pozostanie w pamięci nastolatków, a przyjaźń jak zapewniają, przetrwa mimo dzielących ich kilometrów.

PPL 1 Grupa z Inowrocławia i Włocławka przed szkołą w Kretyndze.
PPL 2 Przed Muzeum Bursztynu w Palandze.
PPL 3 Podczas wycieczki do Kłajpedy.

 

  

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007