OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

„ADAPTACJA, INTEGRACJA, NAUKA I  ZABAWA” W TORUNIU

W dniu 17 września 2019 roku ponad 100 nowo przyjętych uczestników wzięło udział w imprezie integracyjnej zorganizowanej przez Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Toruniu.

 Początek roku szkolnego jest dla wszystkich ważnym i zarazem trudnym momentem, szczególnie dla uczestników, którzy po raz pierwszy wstąpili w szeregi OHP. Z myślą o nich w ramach wojewódzkiego Programu Adaptacji zorganizowano  na toruńskim Zamku Krzyżackim spotkanie pod hasłem „Adaptacja, integracja, nauka i  zabawa”. Spotkanie rozpoczęło się od części adaptacyjnej  - powitania licznie przybyłych uczestników, życzeń pomyślności w nowym roku szkolnym i zachęcania do korzystania z wachlarza możliwości wszechstronnego rozwoju, które oferuje OHP. Podczas integracji, nauki i zabawy młodzież została podzielona na 3 grupy, które zwiedzały dziedziniec i podziemia Zamku Krzyżackiego oraz  brały udział  w grach i zabawach rodem ze średniowiecza: strzelanie z łuku, rzut nożem i przeciąganie liny. Przewodnik wraz z komturami w interesujący   i zabawny sposób przekazali tematykę związaną z historią dziejów zakonu krzyżackiego i Torunia.  Na zakończenie wszyscy zasiedli przy ognisku integrując się przy wspólnym pieczeniu kiełbasek. 

Dzięki takim działaniom uczestnicy mogli poznać wychowawców i siebie nawzajem, lepiej zaaklimatyzować się do nowego środowiska, a co najważniejsze, zbudować pozytywne relacje i stworzyć serdeczną, przyjacielska atmosferę, która daje poczucie bezpieczeństwa i akceptacji.

anz7 anz1
anz2 anz3
anz4 anz5
anz6 anz8
anz9  

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007