Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

BEZPIECZNA PRACA W KRAJACH UE Z MŁODZIEŻOWYM BIUREM PRACY W TORUNIU

W toruńskim Młodzieżowym Biurze Pracy w dniach 20 maja oraz 31 sierpnia odbyły się giełdy pracy ofert zagranicznych z firmą Contrain Poland Sp. z o.o. oferującą zatrudnienie w następujących branżach: rolnictwo, logistyka, ogrodnictwo, produkcja, przetwórstwo spożywcze, przemysł oraz recykling.

Pracę można podjąć w Holandii oraz Niemczech. Przedstawicielka firmy Contrain Pani Anita Niewiadomska udzieliła szczegółowych informacji na temat licznych ofert pracy oraz przeprowadziła testy praktyczne wykazujące np. umiejętności przydatne do pracy na produkcji czy tez w rolnictwie. Podczas giełdy została przeprowadzona projekcja slajdowa opisująca dokładnie poszczególne oferty pracy, jak również warunki zatrudnienia. Contrain Poland zapewnia wyłącznie legalne zatrudnienie w oparciu o kodeks pracy. To bardzo ważny aspekt podczas pracy za granicami kraju.

Chętni kandydaci gotowi podjąć pracę w krajach UE mogą liczyć także na wsparcie polskojęzycznego opiekuna w kraju wykonywanej pracy, wsparcia w organizacji transportu, jak również zakwaterowania. Każdy uczestnik giełdy miał możliwość zadania pytań podczas indywidualnych rozmów z pracodawcą. Pytań nie brakowało, a odpowiedzi satysfakcjonowały kandydatów.

W spotkaniu wzięły udział osoby bezrobotne poszukujące zatrudnienia w Unii Europejskiej. Osoby zainteresowane podjęciem pracy na czas wakacji czy też długoterminowej współpracy zachęcamy do kontaktu z Młodzieżowym Biurem Pracy w Toruniu czy też firmą Contrain Poland.

BEZP2 Pośrednik pracy/asystent EURES Anna Wysocka z przedstawicielkami Contrain Poland: Monika Romaniuk (po prawej) i Anita Niewiadomska.
BEZP1 Uczestnicy giełdy pracy podczas prezentacji ofert pracy oraz warunków zatrudnienia.

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007