OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

PATRIOTYCZNIE W BRODNICY

1 września przedstawiciele Hufca Pracy w Brodnicy wzięli udział w uroczystości patriotycznej przy Pomniku Wdzięczności, po czym wraz z przedstawicielami władz, reprezentantami szkół i wielu instytucji, harcerzami i mieszkańcami przemaszerowali ulicami miasta do nowo otwartego Domu Harcerza.

Pod Pomnikiem Wdzięczności liczne delegacje, w tym kadra i uczestniczka hufca, złożyły kwiaty z okazji rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Uroczystość odbyła się w asyście żołnierzy, harcerzy, pocztów sztandarowych i orkiestry dętej. Tym razem to coroczne, wzniosłe spotkanie ku czci  Ojczyzny i za nią poległych nie zakończyło się przy Pomniku. Komendant Hufca Związku Harcerstwa Polskiego  w Brodnicy zaprosił wszystkich obecnych na ceremonię otwarcia Domu Harcerz. Data otwarcia nie została wybrana przypadkowo, niedawno wyremontowany budynek ma wojenną, mroczną historię – podczas wojny był siedzibą gestapo i miejscem kaźni wielu brodniczan.

Komendant HP Dariusz Malinowski pogratulował Komendantowi ZHP Maciejowi Betlejewskiemu sukcesu w pozyskaniu środków i wyremontowaniu Domu Harcerza, wręczając  przy tym upominek od kadry i uczestników. Obydwa hufce od wielu lat współpracują i się przyjaźnią, zrealizowały razem już kilka przedsięwzięć i planują kolejne.

uroczyst3 Przedstawiciele HP oddają hołd poległym w obronie Ojczyzny
uroczyst2 Kwiaty pod Pomnikiem złożyły liczne delegacje
uroczyst4 Uroczystości patriotycznej asystowali m.in. żołnierze i poczty sztandarowe
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007