OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

CHŁOPSKA SZKOŁA BIZNESU  W BYDGOSZCZY

6 października 2016 w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy kadra OHP oraz pedagodzy bydgoskich instytucji oświatowych uczestniczyli w symulacyjnej grze ekonomicznej „Chłopska Szkoła Biznesu”. Szkolenie zostało zorganizowane w ramach Rejonowego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Młodzieży.

Zajęcia poprowadziła Pani Anna Sarlej z Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie. Podczas spotkania uczestnicy poznali zasady gry, która stanowi innowacyjne i atrakcyjne narzędzie do pracy z osobami powyżej 12 roku życia. Rozgrywka była prowadzona przez moderatora, a uczestnicy wcielali się w role XVIII-wiecznych rzemieślników andrychowskich – tkaczy, kowali i piekarzy – produkujących towary i wyjeżdżających na wyprawy handlowe. Gra odzwierciedlała rzeczywiste mechanizmy rynkowe.

Rozgrywka pokazała korzyści dla graczy: rozwijanie umiejętności w zakresie prowadzenia negocjacji, nauka wyznaczania celów, ocena ryzyka, myślenie strategiczne. integracja grupy oraz rozwój kreatywności. Gra została m.in. objęta patronatem „Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji 2009” a w 2014 roku była laureatką krajowego etapu konkursu „Europejskie Nagrody PromocjiPrzedsiębiorczości”.

Foto2 Rozgrywka - negocjacje pomiędzy dwoma spółkami handlowymi.
Foto1 Prowadząca omawia etapy powstawania gry.
Foto3 W trakcie symulacji towary wyceniano w złotych górskich, nazwie zaczerpniętej z historii Andrychowa.

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007