OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

GRUPOWE WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE  W BYDGOSZCZY

30 września 2016 w bydgoskim Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży zakończyło się grupowe wsparcie psychologiczne świadczone dla 20 uczestników projektu „Obudź swój potencjał YEI”.

Podczas 10 godzinnych warsztatów młodzież w wieku 18-25 uzyskiwała wiedzę i doświadczenie zwiększające motywację i chęć do aktywnego poszukiwania pracy. W trakcie treningu z zakresu komunikacji młodzi ludzie uczyli się postaw asertywnych oraz sztuki prowadzenia negocjacji, zarówno w życiu osobistym, jak i planowanym w najbliższej przyszłości - zawodowym. Dyskutowano o sposobach bezkonfliktowego rozwiązywania problemów. Podczas wymiany poglądów, z zachowaniem własnej odrębności i szacunku wobec odmiennych postaw, uczono się radzenia z trudnymi sytuacjami. Ćwiczenia wykonywane w grupach pokazały różnice zdań oraz charakterów młodych ludzi.

Warsztaty zwiększyły kompetencje społeczne uczestników, podwyższona pewność siebie oraz samodzielność wzmocniły szanse młodzieży na znalezienie zatrudnienia. Projekt „Obudź swój potencjał YEI” współfinansowany jest z Funduszy Europejskich.

p1 (2) Grupowe wsparcie psychologiczne stanowi element projektu „Obudź swój potencjał YEI”.
p2 Uczestnicy z uwagą słuchali mini wykładu specjalisty.
p3 Zajęcia prowadziła psycholog Sara Giorgi.
   

 

 

obudz

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007