OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

W INOWROCŁAWIU MŁODZIEŻ WIE, ŻE WARTO POMAGAĆ

Uczestnicy Hufca Pracy w Inowrocławiu mieli możliwość udziału w wymianie polsko – litewskiej, która była realizowana w lipcu bieżącego roku w Toruniu.

Przez tydzień młodzież z Inowrocławia i Włocławka wraz z wychowawcami reprezentowała Kujawsko – Pomorską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy – koordynatora projektu. Temat projektu brzmiał ,,Wolontariat – morze możliwości”. Główną jego ideą  było ukazanie korzyści jakie niesie bezinteresowna pomoc innym. Podczas trwania wymiany młodzi ludzie nie tylko się integrowali i przełamywali bariery językowo – kulturowe ale brali udział w licznych spotkaniach i warsztatach z fundacjami i organizacjami zrzeszającymi wolontariuszy. Dowiedzieli się wówczas, ze wolontariat może być łatwym i przyjemnym sposobem na odkrycie tkwiącego w każdym z nas potencjału. Dzięki niemu możemy odkrywać swoje pasje i zainteresowania. Jednym z założeń wymiany była jej dalsza kontynuacja w swoich miejscach zamieszkania po powrocie do swoich jednostek. Inowrocławscy uczniowie za  główny cel postawili pracę na rzecz najmłodszych. Działania zostały zrealizowane w terminie od 15 do 18 września 2017 roku w Inowrocławiu. Uczestnicy lipcowego projektu zaplanowali i zorganizowali zajęcia dla dzieci ze środowiska lokalnego. Odwiedzili też najmłodszą grupę przedszkolaków w ,,Muzycznej Krainie’’. Zajęcia dla dzieci miały na celu nie tylko integrować i sprawiać radość ale również rozwijać plastyczną inwencję twórczą. Przedszkolaki pod opieką starszych kolegów i wychowawców stworzyły oryginalne prace nawiązując do nadchodzącej, magicznej i pełnej kolorów jesieni.

Zarówno dzieci jak i uczestnicy hufca deklarują, że podobnych spotkań będzie jeszcze wiele.

WOL5 Pamiątkowe zdjęcie.
WOL1 Podczas zajęć plastycznych w przedszkolu.
WOL2 Tworzenie jesiennych kompozycji.
WOL3 Prace dzieci ze środowiska lokalnego.
WOL4 Dzieci ze środowiska lokalnego oraz młodzież z Hufca Pracy w Inowrocławiu.
WOL6 Plakaty promujące  działania w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży.

logoPL-LT_prawa

Projekt „Wolontariat – morze możliwości” został sfinansowany ze środków Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji Ministra Edukacji Narodowej.

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007