OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

INTEGRACJA WE WŁOCŁAWKU

W dniu 13 września w ramach wojewódzkiego „Programu Adaptacji” skierowanego do uczestników nowo przyjętych w roku szkolnym 2017/2018” odbyło się spotkanie integracyjne w Nadleśnictwie Włocławek.

Na miejsce licznie przybyła młodzież z  trzech szkół, z którymi współpracuje włocławski hufiec.  Na pikniku obecna była młodzież z Zespołu Szkół Włocławskiego Stowarzyszenia Oświatowego COGITO, Zespołu Szkół Budowlanych we Włocławku, Społecznej Branżowej Szkoły I Stopnia im. Adama Mickiewicza w Choceniu wraz z opiekunami. Przedsięwzięcie rozpoczęło się od powitania młodzieży przez p.o Komendant Ewę Wiśniewską, a następnie wszyscy uczestnicy zostali zaangażowani do marszu na orientację, który przygotował pracownik nadleśnictwa i specjalista ds. edukacji ekologicznej pani Magdalena Kokosza. Kolejną atrakcją przygotowaną dla młodzieży były zajęcia wymagające wysokiej kreatywności i wyobraźni. Uczestnicy mieli za zadanie  wykonanie „Eko-zwierząt” z dostępnych materiałów przeznaczonych do recyklingu, m.in. gazet, butelek plastikowych, nakrętek etc.  Młodzież wykazała się dużą kreatywnością czego efektem były wspaniałe prace. Całość przedsięwzięcia podsumowana została podczas ogniska, podczas którego rozdane zostały upominki dla najbardziej aktywnych uczestników pikniku.

Przedsięwzięcie miało na celu zintegrowanie środowiska młodzieży z trzech szkół oraz zachęcenia do dalszych aktywności i uczestnictwa w przedsięwzięciach realizowanych przez hufiec. Tego typu zajęcia łączą, bawią i jednocześnie uczą, a przede wszystkim stają się okazją do nawiązania nowych przyjaźni.

INT1 Uczestnicy Pikniku.
INT2 Podczas biegu na orientację.
INT3 Tworzenie Eko zwierząt.
INT4 Prezentacja prac.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007