OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

INTEGRACJA W PIĘKNYCH OKOLICZNOŚCIACH PRZYRODY

24 września 2019 roku mieszkańcy internatu  OSIW w Toruniu, w ramach wojewódzkiego „Programu adaptacji” uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym, zorganizowanym w Parku Linowym na Barbarce.

Na początku wszyscy zostali zapoznani z regulaminem i odbyli wstępne szkolenie w zakresie bezpieczeństwa. Wyposażeni w profesjonalny sprzęt chroniący przed upadkiem samodzielnie przeszli przygotowaną trasę, pokonując różne przeszkody zawieszone na linach. Zmaganie się z własnym strachem i gimnastyka kilkanaście metrów nad ziemią dostarczyło sporo emocji i adrenaliny, a co najważniejsze, pozwoliło uwierzyć we własne możliwości i umiejętności. Wszyscy wykazali się  odwagą  i odpowiedzialnością. Oprócz zadań sprawnościowych, uczestnicy mogli korzystać z wielu innych atrakcji - zagrali w golfa, piłkę, a także spacerowali po lesie łapiąc ostatnie promienie słońca.  Na koniec,  przy wspólnym ognisku, dzielono się swoimi wrażeniami.

Tego dnia miało miejsce jeszcze jedno ważne wydarzenie. Wojewódzki Duszpasterz OHP ksiądz Kamil Pańkowiec w Kaplicy św. Barbary odprawił  mszę świętą inaugurującą nowy rok szkolny i udzielił duchowego wsparcia dla całej społeczności OHP.

Wyjazd wypadł rewelacyjnie, pogoda dopisała i każdy wrócił z uśmiechem na twarzy.  

intb2 intb1
intb3 intb4
intb6 intb7
   
   
   
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007