Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

 INTEGRACJA W RULEWIE

Uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Grudziądzu, dnia 13 września  w ramach realizacji  Wojewódzkich Programów „Stop Agresji i Przemocy” oraz „Adaptacji uczestników nowo przyjętych” brali udział w przedsięwzięciu integracyjnym.

Największy w Polsce park linowy znajdujący się na terenie Hotelu Hanza Pałac posiada cztery trasy linowe dla dorosłych oraz jedną dla dzieci, zjazd tyrolski nad parkowym jeziorem oraz dodatkowe atrakcje takie jak skok wahadłowy, pionowy i drzewa wspinaczkowe oraz mini zoo. Położenie  parku linowego w zabytkowym dwustuletnim parku stanowi dodatkową atrakcję dla zwiedzających. Trasy parku linowego zaprojektowane zostały pośród najwyższych drzew, co w połączeniu ze spadkami i wzniesieniami terenu oraz trzema stawami, podnosi jego walory zjazdowe, wspinaczkowe i widokowe.

Uczestnicy przed wejściem do parku linowego zostali wyposażeni w atestowany sprzęt asekuracyjny: uprzęże, lonże hydrauliczne, kaski. Następnie instruktor wyjaśnił zasady posługiwania się tym sprzętem i pokazał, w jaki sposób prawidłowo pokonać przeszkody. Uczestnicy powtarzali prezentowane czynności, a instruktor eliminował ewentualne błędy. Po ukończeniu szkolenia uczestnicy uzyskali zezwolenie instruktora na wejście na wysokie przeszkody trasy parku linowego.

Największą atrakcją po przejściu tras niebieskiej i czerwonej był  zjazd tyrolski –  polegający na początkowej wspinaczce po 14 metrowej drabince na platformę, a następnie  zjeździe na dół nad parkowym jeziorem zapewniający niezapomniane wrażenia. Kolejna atrakcja, z której skorzystali uczestnicy to skok pionowy (Power Fun) – skok power fan, gdzie uczestnik wpięty do specjalnej liny DROP oddaje skok pionowy z wysokości 13 metrów. Pierwsza część lotu jest bardzo szybka a na końcu Power Fan delikatnie hamuje uczestnika, aż do bezpiecznego lądowania na nogi.

Celem wycieczki była  integracja uczestników  ośrodka i budowanie relacji interpersonalnych opartych na wzajemnej pomocy i wsparciu, jak również podnoszenie i promowanie kondycji zdrowotnej i sprawności fizycznej oraz upowszechnianie form aktywnego wypoczynku.  

RUL1 Uczestnicy z wychowawcami OSiW.
RUL2 Podczas szkolenia z instruktorem.
RUL4 Mini ZOO i ulubienica młodzieży lama Henia.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007