OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

KU PAMIĘCI POLEGŁYM I ZASŁUŻONYM

W dniu 15 września 2017 roku uczestnicy Hufca Pracy w ramach projektu „Wolontariat – morze możliwości” udali się na Cmentarz Komunalny, aby uporządkować wyznaczone wcześniej przez zarządcę cmentarza pomniki poległych żołnierzy, powstańców oraz osób zasłużonych dla Miasta Włocławka.

Przedsięwzięcie to powstało, jako kontynuacja Projektu Polsko – Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży, odbywającego się w pierwszym tygodniu lipca w Toruniu, którego koordynatorem była Kujawsko – Pomorska Wojewódzka Komenda OHP, a partnerem litewskim Kretingos technologijos ir verslo mokykla.

Młodzież hufca uznała, że miesiąc wrzesień z uwagi na perspektywę historyczną jest doskonałą okazją  do zrealizowania kolejnych działań na rzecz innych. Bohaterowie narodowi w sercach młodych żyją wiecznie i nieobce są im wartości patriotyczne. Uczestnicy włocławskiego hufca z wielkim zaangażowaniem czyścili i porządkowali groby, a na koniec zapalili symboliczne znicze, oddając tym samym cześć i hołd zamarłym, zasłużonym dla miasta i ojczyzny.

Przedsięwzięcie miało na celu przybliżenie idei wolontariatu, w ramach którego można podejmować wiele pozytywnych działań na rzecz innych i można stać się małym bohaterem w swojej okolicy. Ten sposób aktywizacji młodych ludzi przyczynił się również do przybliżenia historii miasta i Polski, rozbudzenia uczuć i postaw patriotycznych, a także była to doskonała lekcja szacunku, pokory i pamięci.

KU10 Młodzież z Hufca we Włocławku sprzątająca groby i pomniki.
KU4  
KU9  

 

logoPL-LT_prawa

 

 Projekt „Wolontariat – morze możliwości” został sfinansowany ze środków Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji Ministra Edukacji Narodowej. 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007