OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

NARODOWE CZYTANIE ,,QUO VADIS” W GRUDZIĄDZU

Sobota, 3 września 2016 roku to dzień Narodowego Czytania. W akcję włączył się Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Grudziądzu.

Do tegorocznej edycji tej ogólnopolskiej imprezy, odbywającej się pod patronatem pary prezydenckiej, głosami czytelników wybrano lekturę ,,Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza.

Fragmentów powieści można było posłuchać m.in. w grudziądzkich ogrodach Biblioteki Miejskiej. Na organizowaną przez tę instytucję imprezę zaproszeni zostali przedstawiciele Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP. Młodzież z OSiW, przebrana w piękne starożytne stroje, witała gości  i prowadziła do ogrodów Biblioteki lub do jej wnętrza, gdzie miała miejsce projekcja filmu promującego akcję, nagranego przez młodzież i kadrę OHP w kwietniu tego roku.  Pośród osób publicznie czytających dzieło noblisty byli przedstawiciele grudziądzkich mediów, polityki i świata sztuki. W tym gronie znalazło się też miejsce dla wychowawcy OSiW pana Jana Stańdy, któremu w udziale przypadła lektura fragmentów opisujących rzeź chrześcijan. Uczestnicy OHP mieli możliwość nie tylko pomocy przy organizacji imprezy, ale także, a może przede wszystkim, wnikliwszego poznania wielkiej, narodowej powieści. Przy okazji zacieśnić się mogła współpraca między Biblioteką a Ośrodkiem, którego przedstawicieli zaproszono już do uczestnictwa w kolejnych edycjach akcji. Jeśli mowa o współdziałaniu, to nie sposób  po raz kolejny nie wspomnieć o członkach grupy rekonstrukcyjnej Legio XXI Rapax z Chełmży. Przedstawicielka tej formacji pani Katarzyna Jabłońska nie tylko służyła swoją wiedzą i inwencją, ale też wyposażyła kadrę i uczestników OSiW w kolorowe rzymskie stroje, malowniczo prezentujące się na tle ogrodów.

NAR3 Młodzież i kadra OSiW w ogrodach Biblioteki Miejskiej w Grudziądzu.
NAR1 Wychowawca OSiW pan Jan Stańda czyta fragmenty ,,Quo Vadis”.
NAR2 Uczestniczki OHP czekają na gości w towarzystwie pani Katarzyny Jabłońskiej z   Legio XXI Rapax.
NAR4 Projekcja filmu w budynku biblioteki.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007