Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

NIE CZEKAJ, DZIAŁAJ

27 września 2016 roku w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy młodzież uzyskująca wsparcie w ramach projektu „Obudź swój potencjał YEI” spotkała się z uczestnikami wcześniejszych działań CEiPM realizowanych ze środków unijnych.

Panowie Przemysław Nalazek i Tomasz Domański („Nowe Perspektywy 2”, „Równi na Rynku Pracy YEI”) przedstawili własne doświadczenia związane z udziałem w projektowych zajęciach. Bardzo szczegółowo omówili znaczenie kursów zawodowych, w tym wykorzystywanie wiedzy z części teoretycznej i umiejętności wypracowanych w trakcie części praktycznej. Udzielili wskazówek dotyczących przygotowania do egzaminów. Następnie mówili o znaczeniu staży zawodowych. Obydwoje po ich zakończeniu uzyskali umowy u pracodawcy za pomocą agencji pracy, następnie podpisali umowy o pracę.

Panowie zachęcali do udziału we wszystkich zajęciach projektowych, nawet w takich sytuacjach, gdy nie dostrzega się ich sensu lub znaczenia w obszarze zatrudnienia. Mówili o wpływie projektu na kształtowanie własnych zachowań i postaw, zwłaszcza w trakcie stażu oraz pierwszych miesiącach pracy.

Uczestnicy projektu „Obudź swój potencjał YEI” z zainteresowaniem słuchali rówieśników, którzy jeszcze kilka lat wcześniej byli w podobnej sytuacji edukacyjno-zawodowej i mogą poszczycić się sukcesem.

p2 W trakcie spotkania motywacyjnego uczestnicy projektu „Obudź swój potencjał YEI” dopytywali o różne aspekty aktywizacji zawodowej.
p1 Uczestnicy poprzednich projektów realizowanych w CEiPM Bydgoszcz motywowali rówieśników do sumienności, wytrwałości i aktywności.
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007