OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

PROGRAMY EUROPEJSKIE SZANSĄ NA ROZWÓJ OSOBISTY I ZAWODOWY

15 września 2016 roku odbyło się pierwsze spotkanie w ramach programu Akcji Lato „Programy Europejskie szansą na rozwój osobisty i zawodowy” zorganizowanego przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Toruniu dla młodzieży ze Środowiskowego Hufca Pracy w Toruniu.

Celem programu jest zachęcenie młodzieży do podejmowania dodatkowych aktywności, które umożliwiają zdobywanie nowych umiejętności i kompetencji będących znaczącym atutem na współczesnym rynku pracy. Często młodzi ludzie nie zdają sobie sprawy z jak wielu możliwości mogą korzystać, aby się rozwijać. Jedną z takich propozycji jest program Erasmus+, w ramach którego młodzież może wyjechać na wymianę międzynarodową, projekt Wolontariatu Europejskiego, lub odbyć praktyki zawodowe za granicą.

Pierwszym tematem programu były projekty wymian młodzieży oraz Wolontariatu Europejskiego. Opowiedziała o nich Paulina Pawłowska – specjalista ds. wymian i projektów międzynarodowych w Kujawsko-Pomorskiej WK OHP w Toruniu oraz Katarzyna Różycka – uczestniczka projektu krótkoterminowego “Volunteering Empowerment”, która w październiku wyjeżdża na projekt długoterminowy „EVS: don’t stop your mind” do Hiszpanii. Młodzież miała okazję obejrzeć fotorelację z podróży pani Katarzyny oraz zadać pytania m.in. o wrażenia z pracy w innych państwach. Był to pierwszy krok do zainteresowania młodzieży podejmowaniem działań, podczas których mogą realizować swoje pasje, a równocześnie rozwijać się i zdobywać ciekawe doświadczenia. 

W ramach zaprezentowania możliwości jakie dają wymiany młodzieży, uczestnicy zapoznali się również z relacją z wymiany „Urban Music Workshop” oraz utworem, który powstał w trakcie. Wymiana odbyła się w czerwcu w miejscowości Jurmala na Łotwie, wzięło w niej udział 6 uczestników OHP.

Zapraszamy do wysłuchania utworu  https://www.youtube.com/watch?v=Rtylk-TJtZs

PROG1 W ramach zaprezentowania możliwości jakie dają wymiany młodzieży, uczestnicy zapoznali się również z relacją z wymiany „Urban Music Workshop” oraz utworem, który powstał w trakcie.
PROG2 Wolontariuszka Katarzyna Różycka opowiada o swoich doświadczeniach z projektu EVS

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007