OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WIZYTA W SCHRONISKU  DLA BEZDOMNYCH  ZWIERZĄT WE WŁOCŁAWKU

 W dniu 1 października uczestnicy włocławskiego hufca, będący uczniami Zespołu Szkół Włocławskiego Stowarzyszenia Oświatowego Cogito we Włocławku wraz z wychowawcami po raz kolejny złożyli  wizytę w schronisku dla bezdomnych zwierząt.

Młodzież zabrała ze sobą  karmę dla psów i kotów oraz  ręczniki i koce. Podczas wizyty pracownik schroniska pani Sylwia Brzezińska opowiedziała  o schronisku, wskazała w jaki sposób można zostać wolontariuszem, a także co zrobić w przypadku podjęcia decyzji o zaadoptowaniu pupila, następnie oprowadziła młodzież po znajdujących się tam boksach ze zwierzętami. Po zwiedzeniu schroniska młodzież spotkała się z lekarzem weterynarii, który opowiedział o zasadach pielęgnacji zwierząt.

Uczestnicy hufca byli pozytywnymi zmianami, jakie zaszły od ich ostatniej wizyty w schronisku. Poprawa warunków życia mieszkających tam zwierząt nie mających domowego ciepła cieszy każdego z nas. Uczestnicy włocławskiego hufca wyrazili chęć dalszej współpracy  i pomocy na rzecz bezdomnych zwierząt. Celem przedsięwzięcia było między innymi uświadomienie młodzieży  poczucia odpowiedzialności, uczulenia na krzywdę, niesienia pomocy, propagowania adopcji bezdomnych zwierząt. Była to swoista lekcja etyki i empatii, dlatego warto kontynuować tego typu przedsięwzięcia.

WLSCH1  
WLSCH2 WLSCH4
WLSCH5 WLSCH6

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007