OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

W BYDGOSKIM CEIPM STAŻE ZAKOŃCZONE

W minionym tygodniu w bydgoskim Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży ostatnie osoby zakończyły staż w ramach projektu unijnego „ Od szkolenia do zatrudnienia  - YEI”.

Podczas 3 miesięcznych staży nasi podopieczni mieli okazję zdobyć doświadczenie zawodowe w kierunkach, które wybrali sobie w ramach kursów zawodowych. Wśród zawodów deficytowych w naszym regionie młodzież szkoliła się i zdobywała doświadczenie zawodowe w takich zawodach takich  jak:  mobilna kosmetyczka  z elementami wizażu i stylizacji paznokci , nowoczesny sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej, operator CNC, magazynier z egzaminem UDT oraz grafik komputerowy.

Projekt „Od szkolenia do zatrudnienia-YEI” to nie tylko staże zawodowe, młodzież rozpoczęła swoją edukację i zaznajamianie się z rynkiem pracy poprzez miesięczne zajęcia z doradcami zawodowymi, następnie dla osób, które potrzebowały prawa jazdy taki kurs został również zapewniony. Ponadto beneficjenci projektu mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z psychologiem, w zajęciach  z zakresu zapobiegania depresji, w zajęciach komputerowych, ECDL, w warsztatach przygotowujących do usamodzielnienia się. Nie lada wyzwaniem były również kursy językowe: angielski i niemiecki do których swoją chęć zgłosiła zdecydowana większość młodzieży. Ostatnim etapem podczas, którego młodzież mogła spotkać się w komplecie to zajęcia z kreowania wizerunku i metamorfozy, które okazały się strzałem w dziesiątkę.

Podczas kilkumiesięcznego procesu edukacji i szkoleń swoich kompetencji twardych i miękkich młodzież doskonale orientuje się w jaki sposób poruszać się po lokalnym rynku pracy i z pewnością z sukcesami rozpoczęła swoją drogę zawodową.

staz2 staz1
   
   

GWARANCJE

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007