OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WE WŁOCŁAWKU SZKOLĄ SIĘ RATOWNICY WODNI

Rozpoczęło się szkolenie zawodowe - ratownik wodny z kursem kwalifikowanej pierwszej pomocy organizowane przez Ośrodek Szkolenia Zawodowego we Włocławku.

W szkoleniu bierze udział 10 osób w wieku 18 – 25 lat, które zgłosiły się do OSZ z chęcią wzięcia udziału w szkoleniu. Przed szkoleniem zawodowym, młodzież zrealizowała 18 godzin warsztatów Indywidualnego Planu Kariery, które poprowadził doradca zawodowy z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej. Podczas zajęć zbadane zostały predyspozycje uczestników oraz określone możliwości podjęcia przez nich pracy w zawodzie ratownika wodnego.

Zajęcia rozpoczęły się od sprawdzenia umiejętności pływackich potencjalnych uczestników szkolenia. Następnie młodzież wzięła udział w zajęciach z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.  Szkolenie - ratownik wodny z kursem kwalifikowanej pierwszej pomocy ma na celu przygotowanie osób do pełnienia służby w podmiotach uprawnionych do wykonywania ratownictwa wodnego i do podejmowania działań ratowniczych. Osoby, które ukończą szkolenie będą miały możliwość podjęcia zatrudnienia na pływalniach, wodach otwartych. Celem kursu było zdobycie i utrwalenie wiedzy z zakresu ratownictwa wodnego, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za jakość udzielonej pomocy i kształtowanie właściwej postawy etycznej osób podejmujących czynności ratunkowe. Możliwość podjęcia pracy nie jest sezonowa, trwa cały rok. Szkolenie potrwa ok 130 godzin.

Po zakończonym szkoleniu uczestnicy otrzymają zaświadczenie MSW o ukończonym szkoleniu. Nie jest to pierwsze szkolenie zawodowe – ratownik wodny z kursem kwalifikowanej pierwszej pomocy. Wcześniejsze edycje kończyły się zatrudnieniem nawet dla 100% uczestników biorących w nich udział. Wierzymy, że teraz będzie podobnie.

RAT1 Uczestnicy szkolenia podczas zajęć teoretycznych

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007