OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

O TAJNIKACH SUKCESU ZAWODOWEGO W NOWEM NAD WISŁĄ

Dnia 2 października 2017 roku Punkt Pośrednictwa Pracy w Nowem zorganizował warsztaty praktyczne dla uczniów miejscowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez Koordynatora ds. szkoleń i rozwoju jednego z czołowych polskich przedsiębiorstw. Spotkania miały na celu przygotować młodzież do wejścia na rynek pracy. Młody człowiek, który rozpoczyna swoją ścieżkę kariery zmienia pracę kilka lub nawet kilkanaście razy. Powód? Brak organizacji czasu oraz umiejętności komunikacyjnych. Młodzież nie zawsze potrafi rozmawiać z przełożonymi oraz współpracownikami. Uciekają od problemów i w pewnym momencie odchodzą myśląc, że w następnej firmie będzie lepiej. Z tym,  że problem powraca jak bumerang.

Prelegent zwrócił więc uwagę na różnice pokoleń, odmienne metody wychowawcze, dostęp do technologii informacyjnych. Kiedyś istotą relacji były spotkania, a dziś  to głównie telefon oraz kontakt wirtualny w sieci. Umiejętność zarządzania czasem dla niektórych bywa abstrakcją.

Prowadzący – Pan Jarosław Bień pobudził młodzież do działania, pracy nad sobą, wzajemną komunikacją. Ćwiczenia praktyczne – chociażby wykonywanie rysunku w oparciu opowiadań kolegi z ławki, przekazywanie historyjki grupie, jak się okazało o zawiłej w efekcie fabule, czy zgadywanie – jakie słowo „mam” na myśli - wywołały śmiech, ale przede wszystkim budowały relacje, spowodowały dyskusje i wzajemny dialog. Wykonywane zadania były wstępem dla dobrego kierunku w pracy nad kształtem kanałów komunikacyjnych i  cierpliwością – z którą bywa różnie jak pokazały warsztaty. Ponadto młodzież nauczyła się jak  dostosować przekaz do odbiorcy i umiejętnie zadawać pytania.

Zajęcia przebiegały w przyjaznej atmosferze. Tematyka komunikacji dwukierunkowej została pozytywnie przyjęta przez grupy i zapewne wzbogaciła indywidualne umiejętności poszczególnych uczestników spotkań.

TAJ1 Prowadzący omawia uczniom zadanie praktyczne.
TAJ2 Pan Jarosław Bień odczytuje uczestnikom spotkania przekazywaną grupie przez kolegów historyjkę.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007