OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WOLONTARIUSZE NA XVI SPARTAKIADZIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W INOWROCŁAWIU

Dnia 30 września 2017 roku uczestnicy z inowrocławskiego Hufca Pracy, w ramach porozumienia zawartego  ze Stowarzyszeniem Wzajemnej Pomocy ,,FLANDRIA” w Inowrocławiu,  jako wolontariusze po raz kolejny pomagali przy organizacji  Spartakiady Osób Niepełnosprawnych.         

Głównym celem  przedsięwzięcia była integracja z osobami niepełnosprawnymi, promowanie tolerancji, aktywna zabawa i rywalizacja w danych konkurencjach na zasadach fair play.

 Oprócz zmagań sportowych organizatorzy przygotowali liczne atrakcje dostosowane do wieku uczestników. W trakcie zawodów można było skorzystać z darmowych badań profilaktycznych oraz szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas imprezy odbył się również występ artystyczny dzieci z zaprzyjaźnionego z hufcem przedszkola ,,Muzyczna Kraina”.

 Zadaniem młodzieży z inowrocławskiego hufca było umilanie czasu najmłodszym uczestnikom imprezy. Uczestnicy z  Hufca Pracy wraz z wolontariuszami z ,,FLANDRII” przy wyznaczonym stanowisku  malowali twarze dzieciom  i zachęcali do korzystania z przygotowanych  animacji.       

Podczas trwania przedsięwzięcia panowała wspaniała atmosfera, pełna radości, tolerancji i uśmiechu. Sprzyjało to nie tylko zabawie, lecz także zawarciu nowych znajomości.

Uczestnicy zaprzyjaźnili się z wolontariuszami oraz innymi osobami biorącymi udział w spartakiadzie.

spa2 Pamiątkowe zdjęcie przedstawicieli Hufca Pracy w Inowrocławiu wraz z wolontariuszami i koordynatorem regionalnym Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy FLANDRIA P. Ewą Błońską
spa1 Przygotowanie do imprezy
spa3 Przy stanowisku malowania twarzy obsługiwanym przez uczestników hufca
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007