Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

W TORUNIU ZAKOŃCZYLI ZAJĘCIA GRUPOWE Z DORADCĄ

Dnia 16 września 2016 roku odbyło się ostatnie z ośmiu spotkań grupowych z zakresu doradztwa zawodowego w ramach projektu „Obudź swój potenjał – YEI” realizowanych dla osób nieuczących się, niekształcących i nieaktywnych zawodowo, w wieku od 18 do 24 lat.

Zajęcia prowadziła doradczyni zawodowa z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej – Monika Kosiorowska. Zaznajomiła ona uczestników z tematyką dotyczącą rynku pracy, metodami aktywnego poszukiwania pracy, zagadnieniami związanymi z przygotowywaniem dokumentów aplikacyjnych i przygotowaniem do rozmowy kwalifikacyjnej. Ponadto beneficjenci  mieli okazję poznać instytucje, instrumenty i usługi rynku pracy oraz aktualną sytuacji kobiet i mężczyzn na lokalnym rynku pracy. Ćwiczyli także umiejętności praktyczne – autoprezentację oraz radzenie sobie ze stresem podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Grupowe i poprzedzające je indywidualne zajęcia z doradcą zawodowym były pierwszymi formami wsparcia w projekcie. Następnie uczestnicy wezmą udział w grupowych i indywidualnych konsultacjach psychologicznych. 

z2 Uczestnicy przygotowują się do rozmowy kwalifikacyjnej.
z1 Zajęcia warsztatowe – realizacja zadań grupowych.

 

GWARANCJE

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007