OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA

 25 września br. Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Radziejowie zorganizowało kolejne przedsięwzięcie w ramach ogólnopolskiej akcji „LATO OHP” dla młodzieży uczącej się pt. „Wycieczka zawodoznawcza”.

Przedsięwzięcie skierowane było do uczennic I klasy o kierunku fryzjerskim z Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie. Miało ono na celu przedstawienie zawodu fryzjera w profesjonalnym zakładzie fryzjerskim. Wycieczka zawodoznawcza odbyła się do salonu fryzjerskiego pani Natalii Eltman „Studio Urody Image” w Radziejowie.  Podczas spotkania właścicielka salonu. a zarazem doświadczony fryzjer opowiedziała ze szczegółami tajniki tego zawodu. Uczennice na początku swojej ścieżki edukacyjnej w zawodzie fryzjer, dowiedziały się m.in. jakie predyspozycje trzeba posiadać, by wykonywać ten zawód, skąd czerpać informacje na temat trendów we fryzjerstwie, jakie obowiązki ma w salonie uczeń praktykant, jakie rady ma dla przyszłych fryzjerek doświadczony fryzjer?

Wycieczka zawozdoznawcza była doskonałą okazją do bliższego poznania zawodu fryzjera. Dzięki niej młodzież uświadomiła sobie, jak ważne w tym zawodzie jest bycie chociażby kreatywnym, spostrzegawczym, dokładnym, gotowym do ciągłej nauki.

ZAW1 Właścicielka salonu przedstawia tajniki zawodu fryzjer.
ZAW3 Uczennice podczas wycieczki zawodoznawczej.
   

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007