OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

ZA MUNDUREM PANNY SZNUREM

28 września 2016 roku Punkt Pośrednictwa Pracy w Nowem nad Wisłą zorganizował spotkanie uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowem z żołnierzami 1 Batalionu Dowodzenia i Zabezpieczenia 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Uczniowie poznali rozwój kariery wojskowej podporucznika Łukasza Pytel i podporucznika Kazimierza Boulge. Żołnierze opowiedzieli o służbie wojskowej oraz zaprezentowali materiały filmowe o zadaniach i strukturze Batalionu, a także siłach zbrojnych armii. Największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja racji żywieniowej, którą otrzymują żołnierze udający się na przykład na ćwiczenia na poligonie. Po prezentacji filmowej młodzież mogła spróbować wojskowych przysmaków. Uczniowie pytali między innymi o codzienne obowiązki służbowe, udział w misjach stabilizacyjnych czy pokojowych, wysokość zarobków czy pojemność zbiornika czołgu.

Młodzież aktywnie uczestniczyła w spotkaniu, po dyskusji zadawała indywidualnie pytania, by uzyskać odpowiedzi na bardziej szczegółowe zagadnienia. Przedsięwzięcie spotkało się z dużym zainteresowaniem zebranych uczniów.

wojsko3 Prezentacja i omówienie racji żywieniowej.
wojsko2 Uczestnicy spotkania zapoznają się z zadaniami 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007