OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

 „Z WODĄ ZA PAN BRAT”

W dniu 26 września 2018 roku na Przystani Wodnej przy Wiśle – na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku odbył się I Wojewódzki Konkurs „Z wodą za pan brat” połączony z testem wiedzy o pierwszej pomocy przedmedycznej.

Organizatorem imprezy był Hufiec Pracy z Włocławka oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz OSiR we Włocławku. Spotkanie rozpoczęła Komendant Hufca Pracy Ewa Wiśniewska, która omówiła zasady konkursu. Celem zawodów była popularyzacja wśród młodzieży wiedzy o ratownictwie przedmedycznym, promocja sportu oraz integracja uczestników poprzez wspólne współzawodnictwo. W zmaganiach udział wzięło sześć zespołów mieszanych  (3 dziewczyny i 3 chłopców), z jednostek województwa kujawsko-pomorskiego: Torunia, Inowrocławia, Brodnicy, Grudziądza, Bydgoszczy i Włocławka.

Zawody sportowe zostały podzielone na dwa etapy.

Pierwszy - tor przeszkód przygotowany przez włocławski hufiec. O zwycięstwie decydował łączny czas uzyskany przez daną drużynę. W skład tej konkurencji wchodziły m.in: slalom z oponą, nalewanie wody łyżką do naczynia, bieg w worku, skok przez płotki. Nad poprawnością wykonywanych zadań  czuwali wychowawcy.

Drugi etap zorganizowany przez WOPR miał charakter sportowo-medyczny i składał się z trzech zadań: przenoszenie „poszkodowanego” na noszach, rzut rzutko-piłką do celu  oraz rzut kołem ratunkowym w dal. Oprócz konkurencji sportowych przedstawiciel z każdej drużyny wziął udział w teście wiedzy z pierwszej pomocy przedmedycznej. W tym samym czasie pozostała młodzież uczestniczyła w pokazie i ćwiczeniach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowanej przez ratowników WOPR.  Na koniec konkursu wszystkie drużyny wraz z opiekunami wzięły udział w rejsie katamaranem po Wiśle. Po zakończeniu zmagań sportowo- medycznych Ewa Wiśniewska – p.o. Komendant Hufca Pracy oraz Sławomir Mularski - Prezes WOPR wręczyli pamiątkowe puchary, medale, dyplomy i nagrody.

Wojewódzki Konkurs „Z wodą za pan brat” zakończył się zwycięstwem drużyny Środowiskowego Hufca Pracy z Torunia, która uzyskała najlepszy czas we wszystkich konkurencjach sportowych. Tuż za nimi uplasowały się drużyny z Hufca Pracy w Brodnicy i Hufca Pracy z Włocławka. Pierwsze miejsce indywidualne za test wiedzy zdobyła Patrycja Szkopkowska z włocławskiego Hufca Pracy.

Atmosfera podczas zawodów sportowych była znakomita, a impreza przebiegła zgodnie z zasadami „fair-play”. Zadania wymagały nie tylko dobrej kondycji fizycznej, ale również koncentracji, spostrzegawczości i wiedzy. Wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursie gratulujemy wytrwałości i zaangażowania.

WOD9 WOD10
WOD2 WOD3
WOD4 WOD5
WOD6 WOD8
   
   

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007