OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

DZIEŃ Z DORADZTWEM ZAWODOWYM W ZESPOLE SZKÓŁ W UNISŁAWIU                                                

27 września 2018 pośrednik pracy i doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Chełmnie wzięli udział w Dniu Doradztwa Zawodowego zorganizowanym przez Zespół Szkół w Unisławiu.

W ramach wspomnianego przedsięwzięcia doradca zawodowy Barbara Dziubak poprowadziła spotkania informacyjne dla  gimnazjalistów dotyczące wyboru szkoły i zawodu. Zajęcia miały na celu uświadomienie młodzieży, że odpowiednie planowanie dalszej edukacji i wybór zawodu to niezwykle istotna decyzja życiowa, niosąca za sobą określone konsekwencje. Młodzież wykonała testy zainteresowań zawodowych, chętnie uczestniczyła w ćwiczeniach dających możliwość rozpoznania własnych wartości, mocnych stron i umiejętności. Predyspozycje i preferencje zawodowe skonfrontowano z potrzebami lokalnego rynku pracy, wiedzą o zawodach i osobistymi przekonaniami uczniów. Spotkanie to było doskonałą okazją do nawiązania dalszej współpracy ze szkołą oraz promocji działań MCK w Chełmnie.

Pośrednik pracy Magdalena Mrozek informowała młodzież uczącą się w Zasadniczej Szkole Branżowej I stopnia o realiach rynku pracy i oczekiwaniach pracodawców, rejestrowała osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia. Zapoznała klientów z nowoczesnymi metodami rekrutacji. Klasy uczące się w Liceum Ogólnokształcącym trenowały pracę w grupie, kreatywność, autoprezentację i przedsiębiorczość tworząc w ramach zajęć plany przyszłego biznesu w branży muzycznej.

Spotkanie to było doskonałą okazją do nawiązania dalszej współpracy ze szkołą oraz promocji działań MCK w Chełmnie.

dor2 dor1
   

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007