Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

KURSY ZAWODOWE ROZPOCZĘTE - ,,OBUDŹ SWÓJ POTENCJAŁ YEI” W BYDGOSZCZY

W bydgoskim Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży 18 października 2016 rozpoczęły się kursy zawodowe dla nieaktywnej zawodowo młodzieży w wieku 18-25 lat.

Uczestnicy projektu ,,Obudź swój potencjał YEI’’ rozpoczęli kształcenie na kursach: administracyjno-biurowy ze specjalizacją kadry i płace z  obsługą programów komputerowych; magazynier z obsługą wózków jezdniowych i wymianą butli gazowych; nowoczesny sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej oraz komputerowych programów handlowych i kurs kosmetyczny z elementami wizażu i stylizacją paznokci. Średni czas kursu to 160 godzin. Wszystkie realizowane są przez wyspecjalizowane firmy szkoleniowe. Młodzież ma zapewnione materiały szkoleniowe, sale z wyposażeniem multimedialnym, opłacone badanie lekarskie uprawniające do udziału w kursie. Dodatkowo wsparcie obejmuje koszty podróży, wyżywienia i opieki nad dziećmi.

Szeroki zakres tematyczny zajęć korzystnie wpływa na rozwój uczestników oraz daje większe możliwości na znalezienie pracy. Działania finansowane są z Funduszy Europejskich podczas projektu „Obudź swój potencjał YEI”, realizowanego w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych.

k3 Pierwsze zajęcia dla przyszłych pracowników administracyjno-biurowych to zapoznanie z podstawowymi zagadnieniami.
k1 Część teoretyczną kursu na magazyniera uzupełni nauka poruszania wózkiem po placu manewrowym.
k2 Sprzedawcy szkolą się w firmie SEKA S.A.
k4 Kurs kosmetyczny realizowany jest w Bydgoskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego.
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007