OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

40 ROCZNICA WYBORU KARDYNAŁA KAROLA WOJTYŁY NA PAPIEŻA

W dniu 16 października 2018 roku  młodzież włocławskiego Hufca Pracy obchodziła 40 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. 

Wybór kardynała Wojtyły, metropolity krakowskiego 16 października 1978 roku, był wyjątkowym wydarzeniem w Polsce i na świecie. Papieżem po raz pierwszy od ponad 450 lat został nie Włoch, ale właśnie Polak. Pierwszym przedsięwzięciem, jakie zorganizowali uczestnicy była katecheza, którą  poprowadził proboszcz parafii św. Stanisława we Włocławku ksiądz Sławomir Dęręgowski. Podczas zajęć młodzież wysłuchała krótkiej prelekcji dotyczącej życia Jana Pawła II ze szczególnym uwzględnieniem procesu beatyfikacji i kanonizacji papieża. Proboszcz wytłumaczył również młodzieży czym jest modlitwa i jak należy ją napisać, aby jej intencja została wysłuchana. Takie też modlitwy zostały spisane przez młodzież następnie przyczepione do balonów z helem i wypuszczone w niebo.

Drugim przedsięwzięciem, w którym wzięła młodzież włocławskiego Hufca było spotkanie z podopiecznymi Ośrodka Pobytu Dziennego Domu Pomocy Społecznej we Włocławku.

Seniorzy chcąc oddać hołd i cześć zmarłemu Papieżowi Polakowi przygotowali z tej okazji program okolicznościowy, w którym wiersze i biografia Jana Pawła II były przeplatane pieśnią papieską „Barką”. Wspomnieniom oraz śpiewom nie było końca. Kończąc uroczystość młodzież Hufca mogła zobaczyć krótki film prezentujący prawie 27 – letni pontyfikat Jana Pawła II.

Przedsięwzięcie oraz uroczystość, w których brała udział młodzież włocławskiego Hufca Pracy była okazją do wspomnień  o wielkim autorytecie dla ludzi na całym świecie, jakim był Jan Paweł II.
 

PAP7  
PAP5 PAP6
PAP1 PAP2
PAP3 PAP4

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007