OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

BEZROBOCIE – IPK -  KARIERA

W dniach 24-26 października 2015 roku w Choceniu  odbyły się spotkania doradców zawodowych z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej we Włocławku z osobami bezrobotnymi .

Spotkania te dotyczyły analizy swoich umiejętności, planowania kariery zawodowej i skutecznego poszukiwania pracy  . Doradcy podczas zajęć planowali wraz z klientami sposób postępowania, omawiali pojedyncze kroki, jakie należy podjąć aby osiągnąć cel. Nabycie umiejętności wyboru zawodu, miejsca pracy, planowania swojej drogi zawodowej są inwestycją w  rozwój zasobów ludzkich, w przyszłości potencjału naszego rynku pracy.

Młodzi ludzie uświadomili sobie, ze jeżeli będą wiedzieć co potrafią i w jakich zawodach mogą się realizować to będą w stanie określić kierunek, w którym powinni podążać. Zajęcia z młodzieżą w Choceniu  były poświęcone również przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych oraz przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawca. Wszystkie te elementy  ułatwią im przygotowanie kompleksowych długoterminowych planów kariery co w konsekwencji doprowadzi do znalezienia zatrudnienia w wymarzonym zawodzie. Na zakończenie spotkania doradcy zawodowi  poinformowali poszukujących pracy o ofertach pracy znajdujących się Młodzieżowym Biurze Pracy oraz z ofertą kursów organizowanych przez CEiPM we Włocławku.

BEZ1 Uczestnicy spotkania z doradcą zawodowym MCIZ

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007