OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Uczestnicy skupieni w jednostkach organizacyjnych WK OHP uczcili Dzień Edukacji Narodowej. Młodzież podziękowała nauczycielom, wychowawcom, pedagogom oraz instruktorom praktycznej nauki zawodu za trud włożony w ich edukację i wychowanie.

W każdej jednostce młodzież w inny sposób składała życzenia z tej okazji.  W Inowrocławiu obdarowywała kwiatami wykonanym na zajęciach koła plastycznego oraz słodkim upominkiem.  

W Brodnicy młodzież, której towarzyszyła z akompaniamentem muzycznym jedna z nauczycielek, w dowcipny sposób składała życzenia nauczycielom poszczególnych przedmiotów, nie zapominając przy tym o wychowawcach i Komendancie hufca. Do każdych życzeń dołączony był wiersz i krótki utwór muzyczny.

We Włocławku młodzi artyści przedstawili montaż słowno – muzyczny, który zawierał wiersze odpowiednio dobrane i skierowane do każdego nauczyciela. Oprawę muzyczną stanowiły humorystyczne piosenki w doskonałym wykonaniu przedstawicieli koła artystycznego.

W Toruniu uczestnicy hufca przygotowali przedstawienie teatrzyku kukiełkowego oraz występy muzyczne.

Natomiast w Bydgoszczy uroczystości połączono z pasowaniem na Ucznia Rzemiosła uczniów klas pierwszych zasadniczej szkoły zawodowej. Honorując ważną pracę nauczycieli uczestnicy podziękowali za trud włożony w ich edukację i obdarowali swych pedagogów samodzielnie wykonanymi torcikami. Uroczystość została uświetniona częścią artystyczną.

W ten sposób uczniowie chcieli wyrazić swoją wdzięczność za okazywaną im pomoc, cierpliwość i wyrozumiałość. Życzyli kadrze wychowawczej i gronu pedagogicznemu, aby podejmowane przez nich codzienne działania stały się źródłem radości i satysfakcji.

BROD_ED1 Montaż słowno-muzyczny dla nauczycieli i wychowawców przygotowany przez uczniów.
BYD_ED1 Wręczanie tortu nauczycielom.
BYD_ED2 Pasowanie na Rzemieśnika.
INO_ED1 Uczestnicy podczas wykonywania bukietów z liści.
INO_ED3 Serdeczne życzenia przekazywane nauczycielowi.
TOR_ED1 Przemówienie Dyrektora ZE „BLOK”.
TOR_ED2 Teatrzyk kukiełkowy.
WLOC_ED2 Występ wokalny uczestników koła artystycznego.
WLOC_ED3 Wręczenie upominków dla nauczycieli.
WLOC-ED1 Występy artystyczne.
   

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007