OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

SPORTOWO I EKOLOGICZNIE W BRODNICY

25 października brodnicki Hufiec Pracy był gospodarzem dwóch imprez o randze wojewódzkiej, skierowanych do uczestników jednostek OHP – Wojewódzkiego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców oraz Spotkania Wojewódzkiej Rady Młodzieży.

Turniej Piłki Siatkowej dzięki uprzejmości Dyrekcji  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy odbył się w Hali Sportowej szkoły. Rywalizowały ze sobą 6 osobowe drużyny mieszane z wszystkich jednostek Kujawsko-Pomorskiej WK OHP.  Po emocjonujących rozgrywkach na zwycięskim podium stanęła drużyna z Torunia zdobywając tym samym Puchar Komendanta Wojewódzkiego OHP. II miejsce zajęła reprezentacja Hufca inowrocławskiego, natomiast trzecie bydgoskiego.

Kolejnym ważnym wydarzeniem było spotkanie Wojewódzkiej Rady Młodzieży OHP. Podczas obrad młodzież przedstawiła plany pracy w bieżącym roku szkolnym pod hasłem „Ziemia nasz wspólny dom”. Następnie, po ciekawej kampanii,  odbyły się wybory do Zarządu Wojewódzkiej Rady Młodzieży i Wojewódzkiego Klubu Aktywnych. Przewodniczącą Wojewódzkiej Rady Młodzieży została Weronika Górska (Inowrocław), Zastępcą Wiktoria Mądraszewska (Toruń), Sekretarzem Damian Sokołowski (Grudziądz). Liderami Wojewódzkiego Klubu Aktywnych zostali Patryk Hinz (Toruń),  Andrzej Jamroziewicz (Włocławek) oraz Kamil Nowak (Inowrocław).
Po części warsztatowej młodzież z opiekunami udała się do Centrum Edukacji Ekologicznej na ciekawą lekcje przyrody. Nie każdy bowiem wiedział, jak wyglądają budki lęgowe różnych gatunków ptaków, albo że nocne hałasy na strychu to nie sprawka duchów a kuny domowej. Ponadto prowadzący zajęcia pan Marek Bartkowski poinstruował wszystkich, jak unikać zagrożeń, jakie może czasami fundować matka natura. Zaprezentował m. in. jak wygląda  Barszcz Sosnowskiego. Wyjaśnił przy tym, dlaczego jest tak niebezpieczny i co trzeba zrobić, jeśli już zdarzy się komuś mieć z tą niebezpieczną rośliną styczność. Ponadto, biorąc pod uwagę, że sezon grzybowy w pełni, uczestnicy odbyli szybkie szkolenia na temat grzybów – ze szczególnym naciskiem, jak rozpoznać te najbardziej trujące. Pan Marek zwrócił wszystkim uwagę, że każdy powinien wiedzieć, co zrobić, gdy spotka na swej drodze leśne zwierzęta. Omówił przy tym sposób postępowania podczas ewentualnej konfrontacji z dzikiem, wilkiem, wężem i nawet osami, szerszeniami czy trzmielami. Na zakończenie zwiedzania młodzież miała możliwość obejrzenia, jak wyglądała przykładowa wioska mezolitycznych myśliwych a nawet wejścia do odtworzonego w skali 1:1 szałasu.

EKOL7 Zwycięska drużyna z hufca toruńskiego wraz z organizatorem – Komendantem hufca brodnickiego oraz Zastępcą Dyrektora CKZiU
EKOL2 Mecz o 3 miejsce Brodnica- Bydgoszcz
EKOL3 Mecz finałowy pomiędzy drużyną hufca toruńskiego i inowrocławskiego.
EKOL6 Laureaci trzech pierwszych miejsc
EKOL8 Prezentacja planów pracy samorządu – młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Grudziądzu,
EKOL9 z hufca brodnickiego,
EKOL10 inowrocławskiego,
EKOL11 oraz włocławskiego.
EKOL12 Wybory do Zarządu Wojewódzkiej Rady Młodzieży
EKOL13 oraz Wojewódzkiego Klubu Aktywnych.
EKOL14 Opiekun Wojewódzkiego Klubu Aktywnych wraz z Zarządem
Po części warsztatowej młodzież z opiekunami udała się do Centrum Edukacji Ekologicznej na ciekawą lekcje przyrody.  
EKOL15 EKOL16

 

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007