OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

INOWROCŁAWSCY UCZESTNICY W EKOSTREFIE

W dniu 22 października 2018 roku uczestnicy Hufca Pracy w ramach działalności koła ekologicznego udali się do nowo powstałej salki edukacyjnej w tutejszym ZEC-u.

Młodzież podczas warsztatów miała możliwość poznać zasady funkcjonowania zakładu oraz nauczyć się, jak dbać o środowisko. Pierwszym etapem warsztatów był pobyt uczestników w Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie mieli możliwość obejrzenia urządzeń do przesyłu ciepła. Pracownik „Ekosfery” za pomocą plansz informacyjnych w przystępny sposób pokazał, w jaki sposób można oszczędzać energię wytwarzającą ciepło. Kolejnym etapem przedsięwzięcia było oprowadzenie młodzieży, przez wykwalifikowanych specjalistów, po zakładzie w celu pokazania etapów wytwarzania ciepła. Młodzi ludzie zostali zapoznani z wieloma urządzeniami, które są niezbędne dla ekologicznej produkcji energii.  Zaangażowali się oni zadając mnóstwo pytań dotyczących ogrzewania domów, mieszkań oraz zaopatrzenia ich w ciepłą wodę w kranach.

Uczniowie wykorzystali czas spędzony w „Ekostrefie” w ciekawy sposób. Opuszczając ją bogatszym o wiedzę i świadomość, że im więcej obiektów przyłączonych zostanie do Zakładu Energetyki Cieplnej, to mniej smogu będzie w naszym mieście.

EKO4  
EKO3 EKO2
   

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007