OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

INTEGRACYJNIE W TORUNIU

19 października 2018 roku nowo zrekrutowani uczestnicy Hufca Pracy w Brodnicy wzięli udział w wycieczce do Torunia.

Wspólny wyjazd miał na celu zintegrowanie młodzieży, dla której rok szkolny 2018/2019 jest pierwszym rokiem w Hufcu oraz uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, poprzez poznanie historii kobiet, dla których wolność oraz miłość do  ojczyzny  były dobrem nadrzędnym.

Pierwszym punktem programu wycieczki była wizyta w Fundacji Generał Elżbiety Zawackiej, gdzie młodzież miała okazję wiele się dowiedzieć  o losach Polek walczących na frontach II wojny światowej oraz o samej gen. Zawackiej – wspaniałej patriotce, bohaterce wojennej i wielkim społeczniku.  Ponad to uczestnicy wysłuchali prezentacji na temat: Kobiety- symbole w walce o niepodległość Polski. Na zakończenie wizyty w Fundacji wszyscy otrzymali znaczki z symbolem Polski Walczącej,  którego autorka – Anna Smoleńska, była jedną z owych kobiet – symboli przedstawionych w prezentacji.

Po krótkim spacerze po urokliwej toruńskiej Starówce, nastąpił czas na rekreację i zabawę w parku trampolin Jump Arena.  Pod okiem czujnych instruktorów, każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności w skakaniu na trampolinach, bardziej odważni korzystali ze strefy sportowej, pozostali świetnie bawili się w części rekreacyjnej.

Po tych atrakcjach wszyscy z wielką ochotą udali się na obiad do stołówki Środowiskowego Hufca Pracy  w Toruniu. Następnie zmęczeni, ale zadowoleni po całym dniu pełnym wrażeń, wrócili do Brodnicy.

INT4 INT3
INT1 INT5
   
   
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007