Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

JAK ZOSTAĆ PRZEDSIĘBIORCĄ

21 października 2016 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Świeciu odbyły się zajęcia w ramach OTK poświęcone tematyce przedsiębiorczości.

Uczniowie otrzymali informacje od przedstawiciela Inkubatora Przedsiębiorczości, w jaki sposób krok po kroku zakłada się własną firmę, jakie są rodzaje formy działalności gospodarczej, a także źródła finansowania rozwoju biznesu. Ważną wskazówką było także podkreślenie istoty wyboru profilu prowadzenia działalności gospodarczej.

Młodzież dowiedziała się, jakie wsparcie ofertuje Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej „Inkubator Przedsiębiorczości”. Z zaciekawieniem słuchała wypowiedzi zaproszonego gościa, zadawała interesujące pytania, co świadczyło o sporym zainteresowaniu tematyką przedsiębiorczości. Informacje, które zostały przekazane, były cenną wiedzą dla osób, które po zakończeniu szkoły planują prowadzić własna firmę.

Na zakończenie spotkania młodzież została zaproszona do wizyt w Młodzieżowym Centrum Kariery w Świeciu. Uczniowie otrzymali materiały promocyjne oraz informacje o stronie internetowej Wojewódzkiej Komendy OHP w Toruniu, na której publikowane są wszystkie aktualne oferty pracy i propozycje Ochotniczych Hufców Pracy.

JAK1 Powitanie zaproszonego gościa oraz uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.
JAK2 Przedstawiciel Inkubatora Przedsiębiorczości w trakcie prezentacji.
   

 

 

 


 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007