OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

NIECODZIENNA LEKCJA HISTORII W KUJAWSKO-POMORSKIEJ WK OHP

W dniach 18 i 19 października 2017 roku jednostki organizacyjne Kujawsko-Pomorskiej WK OHP odwiedził Pan Wojciech Łuczak – Prezes Fundacji Niezłomni im. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”.

Głównym celem działalności Fundacji jest podejmowanie akcji mających na celu przyczynienie się do godnego upamiętnienia bohaterów i krzewienia niezłomnych, patriotycznych postaw. Symbolem bohaterstwa byli Polscy Żołnierze, walczący z komunistycznym najeźdźcą, tacy jak, mjr. Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka”.

Pan Wojciech Łuczak wygłosił prelekcję na temat „Poszukiwanie ukrytych mogił żołnierzy antykomunistycznego podziemia Niepodległościowego”. Uczestnicy spotkań mieli okazję wzbogacić swoje wiadomości m.in. o miejsca i wydarzenia związane z aktywnością podziemia niepodległościowego. Młodzież zapoznała się z losami Żołnierzy Wyklętych oraz cywilnych ofiar komunistycznego terroru z lat 1944-1956. Prezes Fundacji opowiedział również, w jaki sposób odnajdywane są bezimienne groby oraz jak identyfikuje się pomordowanych na podstawie DNA.

W okolicach Święta Zmarłych młodzież wraz z wychowawcami będzie kwestowała na cmentarzach na rzecz Fundacji.

Takie spotkanie było dla młodych ludzi głębokim przeżyciem oraz wyjątkową lekcją historii, która na długo zostanie w ich pamięci.

niei2 Podczas prelekcji w jednostkach WK OHP.
niew1 niew2
NIEBR1 NIEB1
   

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007