OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

„NIE BĄDŹ POD WŁADZĄ NAŁOGU”

17 października 2018 roku młodzież z toruńskiego Środowiskowego Hufca Pracy wzięła udział w akcji profilaktycznej „Październik – Miesiąc Wolny od Uzależnień”.

 Impreza odbyła się na Rynku Nowomiejskim w Toruniu a jej organizatorem był  Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia oraz Towarzystwo Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom. Wydarzenie miało na celu zachęcenie młodzież do zdrowego stylu życia, wolnego od nałogów i uzależnień. W ramach akcji uczestnicy dowiedzieli się o skutkach zażywania substancji psychoaktywnych, mogli skorzystać ze specjalistycznych konsultacji prowadzonych przez Specjalistę Terapii Uzależnień, zmierzyć ciśnienie krwi, a także  stężenia tlenku węgla w płucach.  Otrzymali materiały informacyjno-edukacyjne i  adresy specjalistycznej pomocy. Odbył się również happening w wykonaniu Młodzieżowych Liderów TPiPU  pod hasłem „Nie bądź pod władzą nałogu”. Jego przesłaniem było uświadomienie uczestnikom, że popadanie w uzależnienie powoduje, że człowiek traci kontrolę nad swoim życiem, bo „steruje” nim nałóg.

Prawdziwe historie zaprezentowane przez aktorów- rówieśników wywarły niesamowite wrażenie na wszystkich.  Akcja profilaktyczna była bardzo ciekawa, pouczająca i miejmy nadzieję, że przyczyni się do preferowania mądrego i zdrowego stylu życia uczestników Środowiskowego Hufca Pracy w Toruniu.

uza6  
uza1 uza2
uza3 uza4
uza5 uza7

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007