Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

NOWI UCZESTNICY SPOTKALI SIĘ Z DORADCĄ ZAWODOWYM I POŚREDNIKIEM PRACY

W czwartek 6 października uczniowie pierwszej i drugiej klasy gimnazjum dla Dorosłych będący na ewidencji  Hufca Pracy w Brodnicy, uczestniczyli w zajęciach z doradcą zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery i pośrednikiem pracy z Punktu Pośrednictwa pracy w Brodnicy.

Zajęcia odbyły się w ramach Wojewódzkiego Programu Adaptacji Uczestników Nowoprzyjętych. Tematem spotkania były między innymi predyspozycje zawodowe uczestników, którzy są młodocianymi pracownikami. Młodzież poznała też zasady pisania życiorysu w taki sposób, aby zainteresować potencjalnego pracodawcę i zwiększyć swoją szansę na znalezienie zatrudnienia.

Celem realizowanych w programie przedsięwzięć jest przede wszystkim otoczenie opieką i specjalnymi działaniami nowo przyjętych młodych ludzi w trudnym procesie adaptacyjnym, tak aby ułatwić im wejście w nowe środowisko. Niezbędne w tym procesie jest poznanie samego siebie, a także wykształcenie umiejętności komunikowania się oraz poruszania się w nowych obszarach (szkoła, praca, grupa rówieśnicza). W planach na najbliższe tygodnie jest spotkanie z pośrednikiem pracy i cykl zajęć wychowawczych m.in. na temat pozycji społecznej w grupie, empatii, komunikacji i rozwoju społecznego.

NOW1 Zajęcia prowadziła Grażyna Moszczyńska, doradca zawodowy
NOW2 oraz Joanna Traczykowska, pośrednik pracy. 

 

 


 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007