Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

OŚRODEK SZKOLENIA I WYCHOWANIA NA ŚWIĘCIE SZKOŁY

            19 października w Zespole Szkół nr 1 w Grudziądzu, gdzie kształci się młodzież Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Grudziądzu obchodzono coroczne święto szkoły. W uroczystościach udział wzięła młodzież oraz kadra Ośrodka z Kierownikiem Hanną Błażejewską na czele.

Tradycja umiejscowienia jego obchodów pomiędzy Dniem Edukacji Narodowej a Świętem Zmarłych jest okazją do wprowadzenia w nastrój jesiennej zadumy i refleksji. Pracownicy i uczniowie szkoły wspominają tego dnia jej założycielkę i wieloletniego pedagoga panią Urszulę Melkowską. Do jej zasług odwołała się w swoim wystąpieniu Dyrektor szkoły pani Agata Saja, która przywitała przybyłych na uroczystość gości. Nie zabrakło także podziękowań dla przedstawicieli instytucji od lat współpracujących ze szkołą: Urzędu Miasta Grudziądza, Poradni Pedagogiczno – Psychologicznej, Policji, Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego oraz Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP.  Prezydent Grudziądza pan Robert Malinowski podziękował kadrze szkoły za trud wkładany w proces edukacji młodzieży, a uczniów zachęcił do zdobywania wiedzy i nowych kwalifikacji zawodowych przydatnych na lokalnym rynku pracy. Następnie głos zabrali przedstawiciele wymienionych instytucji, dziękując za lata owocnej współpracy i życząc, by szkoła odnalazła należne sobie miejsce w zmieniającym swój kształt nowym systemie edukacji.

            Po  oficjalnych przemówieniach przyszła kolej na część artystyczną przygotowaną przez młodzież pod kierunkiem pani Barbary Dobek, nauczyciela języka polskiego. Wkomponowany w jesienną scenografię słowno - muzyczny spektakl w poetycki sposób potraktował temat przemijania i tego co nieprzemijalne, czyli wartości jakimi powinniśmy się kierować w naszym życiu.

            Kolejnym punktem obchodów był tradycyjny mecz piłkarski pomiędzy szkołą a internatem OSiW. W tym roku lepsi okazali się reprezentanci szkoły, zwyciężając po efektownej grze w stosunku 10:5.  Równolegle młodzież szkolna i internacka rywalizowała przy stołach do tenisa, a na zakończenie współzawodnictwa wszyscy otrzymali słodkie upominki.

         

OSR3 Występ artystyczny.
OSR1 Goście podziwiający artystyczne dokonania młodzieży.
OSR2 Dyrektor szkoły Agata Saja (pierwsza z prawej) odbiera podziękowania i życzenia od kadry OSiW.
OSR4 Uczestnicy meczu piłkarskiego.
OSR5 Zacięta walka na boisku.
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007