OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WOJEWÓDZKIE PRZEŁAJOWE BIEGI POŁĄCZONE Z TESTEM WIEDZY O BOHATERACH WALK O NIEPODLEGŁOŚĆ

W dniu 5 października 2017 roku na terenie Zespołu Szkół nr 8 we Włocławku odbyły się Wojewódzkie Przełajowe Biegi Połączone z Testem Wiedzy o Bohaterach Walk o Niepodległość.

Organizatorem imprezy był Hufiec Pracy z Włocławka. Spotkanie rozpoczęła Komendant Hufca Pracy Ewa Wiśniewska, która omówiła zasady spotkania. Celem zawodów była popularyzacja wśród młodzieży wiedzy o bohaterach walk o niepodległość, promocja sportu oraz integracja uczestników poprzez wspólne współzawodnictwo. W zmaganiach udział wzięło sześć zespołów mieszanych  (3 dziewczyny i 3 chłopców), z jednostek województwa kujawsko-pomorskiego: Torunia, Inowrocławia, Brodnicy, Grudziądza, Bydgoszczy i Włocławka.

Sztafeta składała się z trzech okrążeń a dystans, z jakim należało się zmierzyć, wynosił łącznie 1500 metrów w leśnym terenie. W skład konkurencji wchodziły: bieg z oponą, wyścig na ,,nartach", bieg ze związanymi szarfą nogami. Po każdym etapie biegu na uczestników czekała zagadka historyczna: puzzle, wykreślanka, dopasowanie zdjęć do opisu postaci. Nad poprawnością wykonywanych zadań  czuwali wychowawcy, oraz sędzia główny Pani Anna Szafrańska  - Prezes Międzyszkolnego Związku Sportowego. Kolejnym etapem był test, w którym  reprezentant każdej drużyny musiał wykazać się wiedzą na temat bohaterów walk o niepodległość. W tym samym czasie pozostali uczestnicy uczestniczyli w pokazie i ćwiczeniach z zakresu samoobrony, przygotowanych przez Kornelię Kalinowską i Krzysztofa Laskowskiego- wychowawców Hufca Pracy we Włocławku. Po zakończeniu zmagań sportowo- historycznych Małgorzata Filarska – Dyrektor Biura WK OHP, Małgorzata Tokarska - Koordynator ds. kształcenia i wychowania  oraz Ewa Wiśniewska – p.o. Komendanta Hufca Pracy wręczyły pamiątkowe puchary, medale, dyplomy oraz  wyróżnienia indywidualne i nagrody.

Wojewódzkie Przełajowe Biegi zakończyły się zwycięstwem drużyny Środowiskowego Hufca Pracy z Torunia, która uzyskała najlepszy czas w biegu przełajowym. Tuż za nimi uplasowały się drużyny z Hufca Pracy w Inowrocławiu i Hufca Pracy z Brodnicy. Pierwsze miejsce indywidualne za test wiedzy zdobył Marcin Frydrych z włocławskiego Hufca Pracy. Atmosfera podczas zawodów sportowych była znakomita, a impreza przebiegła zgodnie z zasadami „fair-play”. Zadania wymagały nie tylko dobrej kondycji, ale również wielkiej koncentracji, spostrzegawczości i wiedzy. Zaangażowanie młodzieży było tak wielkie, że nawet pogoda nie popsuła szyków drużynom i nie przerwała rywalizacji. Tym bardziej gratulujemy wytrwałości i zaangażowania.

RAJ8 Nagrodzone jednostki
RAJ1 Bieg z oponą
RAJ2 Bieg na nartach
RAJ5 Zagadki historyczne
RAJ6 Pokaz samoobrony
RAJ7 Test wiedzy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007