OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

„RÓŻOWY PAŹDZIERNIK”

W dniu 22 października 2018 roku w Społecznej Branżowej Szkole Pierwszego Stopnia  im. A. Mickiewicza w Choceniu odbyła się prelekcja na temat profilaktyki i diagnostyki onkologicznej.

Spotkanie skierowane dla uczestników Hufca, poprowadziły specjalistki z dziedziny onkologii: Pani Agnieszka Lenarczyk Kierownik Centrum Diagostyczno – Leczniczego Filia Regionalnego Centrum Onkologii we Włocławku oraz Pani Agnieszka Kaczmarek pielęgniarka koordynująca z Zakładu Radioterapii we Włocławku. Podczas spotkania prelegentki w ciekawy sposób przekazały  wiedzę na temat  źródeł powstawania nowotworów, zakresu, w jakim styl życia wpływa na ryzyko wystąpienia nowotworu oraz omówiły zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem. Specjalistki prowadzące spotkanie zachęciły słuchaczy do wykonywania badań profilaktycznych i  podjęcia walki z otyłością,  poprzez zwiększenie aktywności fizycznej i  poprawę sposobu żywienia. Spotkanie uzmysłowiło wszystkim, że problemy onkologiczne mogą dotknąć każdego, dlatego nigdy nie jest za późno aby zatroszczyć się o własne zdrowie i zadbać o  prawidłowe nawyki prozdrowotne.  Młodzież otrzymała broszury, ulotki, Kodeks Walki z Rakiem oraz inne pomocne materiały o tematyce onkologicznej. Po zakończonej prelekcji, wychowawca włocławskiego Hufca Pracy Paulina Krupińska wręczyła nagrody laureatom wcześniej przeprowadzonego w szkole w Choceniu konkursu wiedzy „Co wiem o nowotworach?”. Laureatami zostali Jakub Kempara, Kacper Zieliński z klasy I Branżowej Pierwszego Stopnia, trzecie miejsce zajęła Natalia Nowicka – uczestniczka ucząca się w klasie drugiej BS Io.

Podjęte działania wpisały się w październikowe obchody Miesiąca Świadomości Raka Piersi tzw. Różowy Październik, który jest celebrowany na świecie od 1985 roku.

ROZ3 Młodzież uhonorowana dyplomami i nagrodami wraz z wychowawcą oraz Specjalistkami z dziedziny onkologii
ROZ2 Prelekcja na temat profilaktyki onkologicznej
ROZ1 Test wiedzy „Co wiem o nowotworach?”

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007