Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

RÓŻOWY PAŹDZIERNIK WE WŁOCŁAWKU

W dniu 17 października 2016 roku uczestniczki włocławskiego Hufca Pracy wzięły udział w quizie sprowadzającym ich wiedzę na temat raka piersi.

Przedsięwzięcie to wpisało się w obchody Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi, które przypada na dzień15 października. Jego istotą jest przypominanie i uświadamianie o tym jak zapobiegać występowaniu nowotworów piersi oraz o olbrzymim znaczeniu wykonywania badań przesiewowych. Miesiąc Świadomości Raka Piersi (tzw. różowy październik) celebrowany jest na świecie od 1985 roku. Celem quizu było sprawdzenie wiedzy dziewcząt na temat najczęściej występującego raka kobiet – raka piersi, na którego co roku zapada prawie 17 tys. kobiet, a ponad 5 tys. umiera. Rak piersi jest jednym z najlepiej poznanych nowotworów. Wiemy o nim stosunkowo dużo, a medycyna dysponuje szeregiem skutecznych metod walki z tą chorobą. Mimo to wokół nowotworów narosło wiele mitów. Fałszują one obraz choroby i napędzają lęk, przez który znaczna część kobiet zapomina o badaniach kontrolnych.

Dzięki konkursowi i przeprowadzonej pogadance młode kobiety zostały uświadomione, że najważniejsza jest profilaktyka i  odpowiednio wczesne wykrycie zmiany. Diagnostyka we wczesnej fazie choroby oraz  kontrola skuteczności leczenia, możliwe dzięki najnowszym metodom diagnostycznym, dają każdej kobiecie bezcenną szansę w walce z rakiem piersi. Najlepszą wiedzą na temat nowotworu piersi udowodniła Marta Kurowska, uczestniczka klasy II Zasadniczej Szkoły Zawodowej. II miejsce w konkursie zajęła Wiktoria Nowakowska uczestniczka klasy II Gimnazjum. III  zajęła Klaudia Sadowska również uczestniczka II klasy ZSZ. Wszystkie uczestniczki  stwierdziły, że będą się regularnie badać i dbać o swoje zdrowie.

ROZ3 Uczestniczki, które posiadają najlepszą wiedzę na temat raka piersi wraz z wychowawcą Pauliną Krupińską
ROZ1 Młodzież w trakcie rozwiązywania quizu „Co wiesz o raku piersi?”

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007