OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

SZKOLENIE DLA PRZYSZŁYCH MILIONERÓW W TORUNIU

We wtorek 4 października 2016 roku w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu odbyło się kolejne już w październiku szkolenie pod patronatem Rejonowego Ośrodka Szkolenia Zawodowego Młodzieży w Toruniu. Tym razem tematem warsztatów były najważniejsze zasady dotyczące zakładania oraz prowadzenia własnego biznesu.

Kurs ten zorganizowany został z myślą o doradcach zawodowych i pośrednikach pracy, którzy na co dzień spotykają w swojej pracy osoby myślące o założeniu własnej firmy i potrzebują fachowej pomocy w tym zakresie, a także o młodych ludziach zainteresowanych tym tematem. W związku z tym w szkoleniu wzięła udział Pani Komendant Kujawsko-Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy w Toruniu Małgorzata Taranowicz, a także Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu Beata Polkowska wraz z pracownikami - doradcami zawodowymi oraz pośrednikami pracy. Obecne były również osoby zainteresowane założeniem własnej działalności gospodarczej.

Uczestnicy szkolenia poznali najważniejsze aspekty zakładania własnej firmy. Prowadzący warsztaty Pan Andrzej Meler wskazywał elementy, które już na samym początku działalności gospodarczej mogą zdecydować o powodzeniu bądź nie naszego biznesu, takie jak pomysł, branża czy nazwa naszej firmy. Zgromadzeni zostali zapoznani także szczegółowo z zasadami tworzenia biznesplanu oraz  dokumentami, które należy wypełnić przy rejestracji własnej firmy. Omówione zostały także możliwości zdobycia funduszy na założenie własnej działalności gospodarczej, m.in. kwestia pozyskania dotacji na start własnego biznesu.

Po zakończonym szkoleniu jego uczestnicy wyrażali zadowolenie z możliwości poszerzenia swojej wiedzy w tym zakresie. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu już planuje przeprowadzenie kolejnych szkoleń przydatnych na rynku pracy.

MIL Prowadzący warsztaty Pan Andrzej Meler objaśnia uczestnikom szkolenia kolejne zagadnienia związane z zakładaniem własnego biznesu.

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007