Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

SZKOLENIE KADRY EURES

W dniach 13-14 października 2016 roku Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP zorganizowała szkolenie dla Kierowników Liniowych oraz Doradców i Asystentów EURES z województw warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, podlaskiego oraz pomorskiego.

Szkolenie miało na celu zacieśnienie współpracy między kadrą EURES oraz omówienie przyszłych projektów, a także nawiązanie nowych współpracy z partnerami. Ponadto podczas szkolenia wśród prelegentów znalazły się p. Martyna Kuligowska- Koordynator punktu Europe Direct; p. Magdalena Zaręba- Przedstawiciel Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Koordynator Projektu ProRecognition oraz p. Paulina Pawłowska  Specjalista ds. wymian i projektów międzynarodowych.

Przedstawiciel Europe Direct zaprezentowała treści dotyczące działań punktu na terenie województwa oraz możliwości współpracy między punktem ED działającym z ramienia Komisji Europejskiej oraz jednostkami OHP.

Koordynator Projektu ProRecognition zaprezentowała działania w zakresie wsparcia obywateli polskich w uznawaniu ich dyplomów i kwalifikacji w Niemczech. Projekt Funkcjonuje dopiero od 2016 i jest to pierwsze tego typu działanie.

Pani Paulina Pawłowska poprowadziła szklenie z zakresy portali zawodowych, co dla Doradców EURES może okazać się wielka możliwością w zakresie rekrutacji z zagranicy.

Po każdym panelu prowadzący byli do dyspozycji uczestników spotkania, ten czas poświęcono na dyskusję oraz indywidualne konsultacje dotyczące współpracy.

Każdy z uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający nabycie przez niego nowych umiejętności.

 

EURES1 Przedstawiciel Punktu ED podczas szkolenia.
EURES2 Omawianie szczegółów z zakresu międzynarodowych rekrutacji.
eur4(1) Przedstawiciel Projektu ProRecognition podczas szkolenia.

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007