Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

W NOWEM OKREŚLALI PREDYSPOZYCJE ZAWODOWE

19 października 2016 roku Punkt Pośrednictwa Pracy w Nowem nad Wisłą zorganizował w miejscowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych warsztaty dla uczniów technikum i klasy zawodowej z zakresu określania predyspozycji zawodowych.

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery przeprowadzone zostały spotkania umożliwiające rozpoznawanie indywidualnych ścieżek kształcenia, a także zajęcia z grafologii - praktyczne zastosowanie w życiu zawodowym i codziennym.

Doradcy zawodowi Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej Bydgoszcz Dagmara Owsianik i Marcin Błażkow przeprowadzili testy KZZ. Każdy z uczniów klasy zawodowej odpowiadał na pytania w zakresie indywidualnych kompetencji zawodowych. Wyniki testów, wypełnianych on-line, umożliwiły nowe spojrzenie na zdolności i predyspozycje przyszłorocznych absolwentów ZSP Nowe.

Trzecioklasiści z Technikum zapoznali się natomiast z zagadnieniami grafologii, przedstawionymi przez Natalię Sławatycką-Kędzierską, specjalistę do spraw rozwoju zawodowego Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Bydgoszczy. Tematyka zaciekawiła nowską młodzież, zwłaszcza kontekst znaczenia pisma w procesie rekrutacyjnym i charakter pracy grafologa. Prelegentka posługiwała się przykładami różnych stylów pisma, w tym także ludzi sławnych. Uczniowie mieli okazję przekonać, co o nich samych można wywnioskować na podstawie próbek pisania.

Zajęcia umożliwiły przedstawienie aktualnej oferty jednostek WK OHP, w tym pośrednictwa pracy realizowanego w Punkcie Pośrednictwa Pracy w Nowem przez pośrednik Annę Suberlak.

otknowe2 (2) Zajęcia z grafologii.
otknowe1 Uczestnik warsztatów podczas wypełniania testów KZZ.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007