OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WOJEWÓDZKIE PRZEDSIĘWZIĘCIA W BRODNICY

W poniedziałek 30 października brodnicki Hufiec Pracy był gospodarzem dwóch imprez o randze wojewódzkiej, skierowanych do uczestników jednostek OHP.

Podczas Wojewódzkiego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców, który odbył się w Hali Sportowo-Widowiskowej w Zbicznie, młodzież z Brodnicy rywalizowała z reprezentacjami jednostek OHP z Bydgoszczy, Torunia, Inowrocławia, Włocławka i Grudziądza. Po emocjonujących rozgrywkach na zwycięskim podium stanęła drużyna z Bydgoszczy, otrzymując Puchar Komendanta Wojewódzkiego OHP. Puchar dla zdobywców II miejsca (ŚHP Toruń) ufundował wójt gminy Zbiczno, który także bezpłatnie udostępnił obiekt sportowy. Na turnieju reprezentowała go sekretarz gminy - Pani Katarzyna Kwiatkowska.

Kolejnym ważnym wydarzeniem było spotkanie Wojewódzkiej Rady Młodzieży OHP, które odbyło się w siedzibie Brodnickiego Parku Krajobrazowego w Grzmięcy. Młodzież wzięła udział w zajęciach przyrodniczych, miała okazję odwiedzić Ośrodek Tradycji Rybactwa i Wędkarstwa oraz ośrodek wylęgu i podchowu jesiotra ostronosego. Rada stanowi organ działalności samorządowej uczestników OHP. Jej zadaniem jest wspieranie inicjatyw wychowawczo-edukacyjnych. Podczas obrad przedstawione zostały harmonogramy pracy w bieżącym roku szkolnym, w których młodzi ludzie zamieścili swoje plany odnośnie aktywnego uczestnictwa w życiu regionu, wolontariatu, form pomocy społeczności lokalnej oraz kultywowania tradycji narodowych. Przeprowadzone zostały także wybory do zarządu Wojewódzkiej Rady Młodzieży i Wojewódzkiego Klubu Aktywnych.

siatka5

Trzy najlepsze drużyny turnieju –HP Bydgoszcz, ŚHP Toruń oraz HP Inowrocław.

siatka3

Mecz o I miejsce w Turnieju pomiędzy drużyną hufca bydgoskiego (niebieskie stroje) a drużyną ŚHP Toruń (szaro-czerwone stroje).

 

siatka4 Trofea, o które walczyła młodzież.
siatka1 Na spotkaniu Wojewódzkiej Rady Młodzieży uczestnicy przedstawiali swoje działania.
siatka2
Uczestnicy wybrani do zarządu Wojewódzkiej Rady Młodzieży i Wojewódzkiego Klubu Aktywnych.

 


 

Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007