OHP_logo -- stronaOCHOTNICZE HUFCE PRACY
KUJAWSKO-POMORSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA

Kujawsko-Pomorska WK
ul. Poznańska 11/13
87-100 Toruń
tel.: 56 654-70-68, 654-70-69
fax.: 56 652-96-19

 

23   

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 
Aktualności

WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA DLA UCZESTNIKÓW OŚRODKA SZKOLENIA I WYCHOWANIA W GRUDZIĄDZU

W dniu 30 października przyszli absolwenci Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Grudziądzu  uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do firmy SITS Industry Sp. z o. o. która produkuje meble tapicerowane do sieci sklepów IKEA. Celem wycieczki było zapoznanie młodzieży uczącej się w zawodzie stolarz z możliwościami zdobycia zatrudnienia w wybranym przez siebie zawodzie oraz poznanie specyfiki pracy w przedsiębiorstwie produkcyjnym..

Uczestnicy mieli możliwość przyjrzenia się od podszewki pracy w firmie, która obecnie zatrudnia ok 600 osób. Mieli możliwość zapoznania się z wszystkimi działami, liniami produkcyjnymi oraz zapleczem socjalnym. Ogromne wrażenie wywarł magazyn wyrobów gotowych, w który jest całkowicie zautomatyzowany i pracuje w nim tylko jedna osoba. Młodzież zwróciła uwagę , że w firmę jest przestrzegany dress code na halach produkcyjnych. Kolory obowiązujące odzieży ochronnej to szary- pracownicy produkcyjni, żółty- liderzy produkcji, pomarańczowy – kontrola jakości, niebieski – personel pomocniczy i pracownicy działu utrzymania ruchu.

Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że wycieczka była wspaniałą formą lekcji  zajęć praktycznych i chcieliby uczestniczyć jeszcze  nie raz w takiej formie zajęć.

 

WYZAW1 WYZAW2
   
   
Wszelkie prawa zastrzeżone Kujawsko-Pomorska Wojewódzka Komenda OHP 2007